Megtört a sorminta A Dalban: kiesett a metál, tarolt a jazz

2018/02/04  ·   Bulvár   ·  Labancz Andrea

Tegnap este A Dal 2018 utolsó elődöntője is lezajlott, ahol nagy meglepetésre a Szőke-Kökény-Szakcsi Lakatos trió kapta a legtöbb pontot, így magabiztosan menetelhet tovább a középdöntőbe.

Fotó: YouTube
Fotó: YouTube

Változatos mezőny jött össze az utolsó elődöntőre, így nehéz helyzetbe került a zsűri a pontszámok kiosztása során. Ezen az estén több alkalommal is előkerült a versenydalok szövegeinek értelmezési nehézsége, illetve a magyar nyelvtannal is akadtak gondok. Both Miklós szép hosszan és részletesen elemezte az adott produkciókat, kaptak is tőle jócskán kritikát a versenyzők, de úgy tűnt, az elődöntők végére a zsűritársak is bemelegedtek, és mindenki bátran vállalta a véleményét a dalokkal kapcsolatban.

A végeredmény némileg meglepő, hisz első helyen jutott tovább a Kökény Attila-Szőke Nikoletta-Szakcsi Lakatos Róbert trió 44 ponttal, második lett a közönségkedvenc Horváth Tamás 42 ponttal, harmadik az X-Faktorból ismerős és a Hangfoglaló Program által támogatott, autentikus roma zenét játszó Ham ko Ham és az egyedi dalairól ismert Maszkura és a Tücsökraj 38-38 ponttal. Az utolsó továbbjutásért külön szavaznia kellett a zsűrinek, hisz az ötödik helyen hármas holtverseny alakult ki, ahol végül a Horváth Cintia & Balogh Tomi párosnak adtak esélyt.

A közönség szavazatai alapján a sármos X-Faktoros Gulyás Roland lett a hatodik, aki szintén próbálkozhat tovább a középdöntőben.

A Dal 2018, Gulyás Roland, Maszkura és a tücsökraj, Horváth Tamás, Ham ko Ham, Szőke Nikoletta, Kökény Attila, Szakcsi Lakatos Róbert, Horváth Cintia & Balogh Tomi, NKA, Hangfoglaló Program

 

 

Szólj hozzá!


Green Day-deluxe: hét újdonsággal bővült a Saviors

Green Day-deluxe: hét újdonsággal bővült a Saviors

A Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt és Tré Cool alkotta Green Day újraizzította tizennegyedik stúdióalbumát, a 'Saviors'-t egy vadonatúj deluxe...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Az elektronikus zene Metallica-ja 16 év kihagyás után érkezik Budapestre

Kevés zenekar tudta olyan intenzitással átformálni az elektronikus zene élő előadásának élményét, mint az ausztrál gyökerű Pendulum. A formáció hosszú kihagyás után visszatér Budapestre: 2025. október 17. nem csak a rajongóknak, de az élő elektronikus zene szerelmeseinek is kötelező dátum.

10 dolog, amit a Metallica-koncerttel kapcsolatban tudunk

Na, csak kibökték végre :) Mondjuk, pont ez a zenekar, amelyiknek semmiféle külön hergelésire nincs szüksége, akkora a rajongótábora világszerte, így Magyarországon is, hogy a suttogó propaganda elindítása max. kis izgalmat vitt az életünkbe, a jegyek így is, úgy is el fognak fogyni.

Senki nem marad le OZZY és a BLACK SABBATH utolsó koncertjéről

A Black Sabbath idén júliusban, szülővárosában, Birminghamben, Angliában adja utolsó koncertjét zenekarként. A „Back to the Beginning” névre keresztelt esemény egyben Ozzy Osbourne utolsó színpadi fellépése is lesz, mivel a zenész több egészségügyi problémával, többek között Parkinson-kórral küzd.

Bazi nagy balkán parti a Budapest Parkban

A balkáni fúvós és bandája évtizedek óta stabilan hozza a fergeteges partihangulatot és évről évre megújítva a Balkán elfelejtett zenei kincseit: Boban Markovicsék most a Budapest Parkban lépnek a Söndörgővel és a Góbéval.
Új koncertek