Kérészek násza, francia sanzon és dán blues az ingyenes fesztiválon

2013/06/13  ·   Fesztivál   ·  koncert.hu

Négy színpaddal, hangulatos szabadtéri színházi előadásokkal, Tisza parti kertmozival, családi borászatokkal, házi készítésű sörökkel, és tiszai hajótúrákkal várja a látogatókat a Szolnokon, a VIII. Tiszavirág fesztivál.

Kérészek násza, francia sanzon és dán blues az ingyenes fesztiválon

A fesztivál a nevét  nem pusztán kreatívkodásból kapta: a rendezvény ideje alatt zajlik ugyanis az egyik legszebb és legegyedibb természeti jelenség, a kérészek látványos rajzása, ismertebb nevén a tiszavirágzás. Amennyiben a kérészek is alkalmazkodnak a fesztivál időpontjához, úgy szemlélői lehetünk rövid násztáncuknak.

2013-ra mondhatni országos méretű rendezvénnyé nőtte ki magát Szolnok város fesztiválja, a Tiszavirág Fesztivál. A tiszaparti város és a környék legnagyobb ingyenes és egyben prémiumkategóriás fesztiválja nemzetközi és a hazai zenei élet különlegességeit hozza el idén is. A zenei programok mellé kellemes atmoszférát és hangulatot varázsol a Tisza part szépsége, és természetesen a remek kísérőprogramok.

Francia sanzon és olasz városi folk

A fesztivál egyik kiemelt fellépője a kortárs francia sanzon legnagyobb alakja Yves Jamait, aki első alkalommal jár Magyarországon. Legutóbbi, Saison 4 című albumán található dala, a fiatal francia jazzénekesnővel Zazzal előadott  La Radio Qui Chante  a francia zenei listák csúcsait ostromolta.  Dalaiban a nyers őszinte fájdalmat, a szerelmi történeteket, bárpult sztorikat oly egyszerű mégis szívbe markoló módon szólaltatja meg, mint senki más.

Az olasz Gattamolesta magasan kiemelkedik a feltörekvő olasz városi folk zenekarai közül. A balkáni nép- és cigányzene dallamvilágára alapozott zeneisége erősen meghatározza a zenekar hangzásvilágát. Az eldugott toszkán falvaktól Barcelona utcáin keresztül nagy fesztiválok színpadjain át tömegek sodródtak lendületes zenéjükkel. Szövegeik egytől egyik a rendkívül karizmatikus énekes gitáros Andrea Gatta szerzeményei. Az erős érzelmekkel átitatott kellő iróniával fűszerezett leginkább a zene szabadságáról szóló dalok kizárólag olaszul szólalnak meg, hazánkban először itt, a Tiszavirág Fesztiválon.

Az idei fesztivál egyik visszatérője a dán Tim Lothar Petersen, aki azonnal meghódította a nyers, vegytiszta  blues rajongóit. Hibátlan, tradicionális, de mégis egyéni hangú country blues Robert Johnson, Son House és társaik nyomdokában haladva. A dán blues zenész 2010-es Budapesti Blues fesztiválon már látható volt Magyarországon. 2008-ben Dánia legjobb blues zenészének választott előadó 2009-ben elkészült lemezével a dán "Grammy" díjat is elhódította, joggal. 

A hazai zenei élet krémje

Természetesen a Tiszavirág fesztiválról nem hiányozhatnak a hazai zenei élet alakjai sem. Fellép a Lovasi-Leskovics páros nevével fémjelzett Kiscsillag, a hazai sanzon és bár jazz vonalán mozgó sikertörténet a Budapest Bár, az elgondolkodtató szövegeiről és remek rockzenéjéről ismert Kowalsky meg a Vega, és a Roy&Ádám Trió, csak hogy a legismertebb neveket említsük.

Természetesen a hazai world music színtér is képviselteti magát a Tiszavirág Fesztiválon. A jó hangulatról többek között a Magyar Állami Népi Együttes muzsikusaiból álló Szalonna és a bandája, a kiváló csajozós, hangulatos presszó jazz folkjáról ismert Maszkura és a Tücsökraj szintén fellép a fesztiválon. Egy különleges zenei produkció is debütál az idei Tiszavirágon: a cimbalomra építő Cimbaliband, most a hazai szájharmonika- legendával, Ferenczi Györggyel állt össze egy remek etno - őrületre.
A részletes koncertbontásért ide kattintson.

Színház és kertmozi

Van, aki még emlékszik milyen érzés a nyár esti hangulatban elnyúlni a füvön, pléden vagy babzsák fotelekben, és szabad ég alatt megnézni egy jó mozifilmet. Ezt a hangulatot hozza vissza pár nap erejéig a fesztivál, amikor is a Verseghy Parkban (a békás szökőkútnál) felállított 18 nm méter átmérőjű mozivászon  olyan kultikus filmek láthatóak mint a Ford Fairline kalandjai, A hét mesterlövész , a Magas szőke férfi felemás cipőben, vagy a Terence Hill Bud Spencer páros nevével fémjelzett klasszikus, a Nincs kettő négy nélkül.  
A teljes műsorért ide katt!

A Damjanich Múzeum zárt udvarára hosszú idő után újra beköltözik a fesztivál egyik legnépszerűbb, teltházas programja a Nyári Színház. A gyönyörű épület impozáns falaival körbevett múzeum udvar négy remek előadással készül a Szolnoki Tiszavirág Fesztiválra olyan nevekkel, mint Göttinger Pál, vagy Fenyő Iván.
A részletes műsort itt találja..

Hangulatos borozás, kézműves sör, és gasztronómia

A Tisza parkban a gesztenyefák árnyékában felállított borházakba az idei esztendőben 35 különféle 
pincészet, és pálinkaház vár mindenkit. A református templomtól egészen a Tisza szálló bejáratáig sorakoznak a hazánk különböző bor régiójából érkező pincészetek.

A Borházak utcája kitűnő találkozási helyszíne baráti társaságoknak, közösségeknek,  szerelmeseknek, vígadóknak, búsulóknak. A területen három zenei színpad is helyet kap, ahol népzenétől a swingen keresztül a sanzonokon át a bossa nováig keverednek a dallamok hazai és neves nemzetközi előadók játékának köszönhetően.

A borok mellett természetesen gasztronómiai kínálattal is kerül. A finom tócsogós tócsni, a szarvaskolbász, a sajtkülönlegességek, a kenyérlángos vagy akár a hurka/kolbász kombó is kitűnő kiegészítői az "üdítő" nedűknek.

Idén is vár mindenkit a nagysikerű Maláta tér. A gyalogos híd város felöli oldalán lévő Tiszai hajósok terere idén is a folyékony kenyér kedvelőit csábítja e néhány napos gondtalaln kikapcsolódásra, ahol a sörbarátok több, mint 50 fajta különleges nedű közül válogathatnak. A hazai kézműves sörfőzdék közül a Rothburger, Brandecker, Fóti valamint a Domján sörfőzdék képviseltetik magukat népszerű söreikkel. Emellett közel húsz féle cseh remek csábít a korsók és poharak emelgetésére, a könnyed világos szomjoltótól a "méregerős" fekete sörökig és még angol sörök is megjelennek a palettán. A téren felállított zenei színpadon a helyszín atmoszférájának megfelelő kiváló élőzenei produkciók szólnak.

Kézműves vásár a hídon

2013. június 21-22-23-án (Pénteken, Szombaton, Vasárnap) újra megnyitja kapuit a Szolnoki Hidi vásár. A szolnoki gyalogos hidat teljes hosszában - jellemzően zsűrizett iparművészeti termékeket értékesítő - kézművesek lepik el. A mintegy ötven kézműves a híd egyik felén helyezi el egységes szerkezetű és megjelenésű ördögszekereit, helyet biztosítva így az áthaladó forgalomnak.

VIII. Szolnoki Tiszavirág fesztivál
A rendezvény összes helyszíne ingyenes!
2013 06 18-22.
Szolnok Tisza Park / Verseghy Park / Tiszai hajósok tere


Képtár

  • Kérészek násza, francia sanzon és dán blues az ingyenes fesztiválon kép 14190
  • Kérészek násza, francia sanzon és dán blues az ingyenes fesztiválon kép 14191
  • Kérészek násza, francia sanzon és dán blues az ingyenes fesztiválon kép 14192
  • Kérészek násza, francia sanzon és dán blues az ingyenes fesztiválon kép 14193
  • Kérészek násza, francia sanzon és dán blues az ingyenes fesztiválon kép 14194
  • Kérészek násza, francia sanzon és dán blues az ingyenes fesztiválon kép 14195
  • Kérészek násza, francia sanzon és dán blues az ingyenes fesztiválon kép 14196
  • Kérészek násza, francia sanzon és dán blues az ingyenes fesztiválon kép 14197
 

 

Szólj hozzá!


Híres elveszettnek hitt dalok és albumok: a Beatles-től a HS7-ig

Híres elveszettnek hitt dalok és albumok: a...

A popzene története tele van olyan felvételekkel, amelyekről a rajongók – és néha maguk a zenekarok, előadók is – már lemondtak. Volt,...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Akkora bulit csapott a Metallica Dublinban, hogy Kirk Hammet leesett a színpadról

A budapesti No Repeat Weekend után az ír fővárosban folytatta M72 turnéját a Metallica, és a dublini állomás sem maradt emlékezetes pillanatok nélkül. A hétvége egyik legtöbbet megosztott videóján a gitáros Kirk Hammett látható, amint a pénteki koncerten féligmeddig leesik az Aviva Stadion színpadáról.

Sisi, Barkóczi Noémi, Hien, Lovasi András, Hegyi György és Áron András dalszerzők, szövegírók és producerek jelentkezését várja

Jó kis csapattal indul útjára ismét az Artisjus tavaly nagy sikerrel zárult mentorprogramja. Áron András, Barkóczi Noémi, Hegyi György, Hien, Lovasi András és Sisi a pályájuk elején járó vagy éppen már tapasztalt és további szakmai fejlődésre vágyó dalszerzők, szövegírók és producerek jelentkezését várja.
Új koncertek