Kedves Fishing, hol kezdjük...
Ott, hogy közzétette fellépői sorát a Fishing on Orfű. Nagy meglepetések helyett a sokszínűség, a folyamatos fiatalodás, az erősebb tematizálás, a különleges programok, valamint az izgalmas jubileumok jellemzőek a fesztivál 2025-ös line up-jára, íme:
2025-ben kiket köszönthetünk tortával Orfűn?
Például Szűcs Krisztiánt, aki Krézi srác 25 címmel ad 'féletműkoncertet', de negyedszázados a 30Y és a hiperkarma zenekar története is. Rendkívüli koncerttel készül Tövisházi Ambrus és zenekara Erik Sumo Porcelán néven. Eredeti felállásban, tehát Harcsa Veronikával kiegészülve a Fishingen adják egyetlen fesztiválfellépésüket a nyáron. Szintén a huszadikát ünnepli Frenk, valamint a fesztivál kvázi-házigazdája, a Kiscsillag zenekar is.
Nagyszínpados lett a Raklap!
Mi már kisszínpados korukban megjósoltuk ezt, és nagyon örülünk, hogy nem is kellett sokat várni erre a pillanatra. Orfűn továbbra is váltják egymást a nagyszínpadok, hogy ne maradjunk le a legfontosabb fellépőkről. A két legnagyobb zenei helyszínen lép fel a Carson Coma, a 30Y, az Analog Balaton, Beton.Hofi, az Elefánt, az Esti Kornél, a Bëlga, a Quimby, a Vad Fruttik, az Ivan & the Parazol, a Bohemian Betyars, a Csaknekedkislány, Deva, a Platon Karataev, a Blahalouisiana, a KFT, az aurevoir., a Péterfy Bori & Love Band, 6363, a Lóci játszik, a Kollár-Klemencz Kamarazenekar, a Parno Graszt és cserihanna is.
Az Amondón minden nap tematikus
A hiphop szerelmesei szerdán a Nagysátorban gyülekezzenek (Bongor, Ótvar Pestis, Sisi, Mikee Mykanic, Lil Frakk), míg az Amondón a feltörekvő tehetségek (Jeti, FRANKO, Szunyog Tess, Lekvárherceg) mtatkoznak be
Szerdán az alter (Máklikőr, kisbetűs ünnepnapok, tigris szofi, Doggos, egy5egy, Sorbonne Sexual), csütörtökön a rock (Bufo Alvarius, Nagyúr, Gorg & Benzol, Hocuspony), pénteken a punk (tHE sNOBS, Siketfajd, Bankrupt, Kozmosz, Nefogazz) az irányadó. A nagyobb nevek pedig a Nagysátorba is átkúsztak, punkból a Böiler, az idén visszatérő Leukémia, a hétköznaPI CSAlódások, a Prosectura, alterból a Hűvös, a Felső Tízezer, Kolibri, a Galaxisok, a Lázár tesók, Barkóczi Noémi vagy a Fiúk.
Egy kis dombra lecsücsülni...
A kifinomultabb, csendesebb, folkosabb és jazzesebb produkciókért a fesztivál tetejére kell sétálni. A tavaly megújult Borfaluban játszik a Mordái, a Kacaj, a Góbé, Hegedűs Józsi és a Vadvirág együttes és a Nasip Kismet is. Itt kaptak lehetőséget a jazz-zel rokon produkciók (Nagy Emma Quintet, Subtones), számos fiatal feltörekvő produkció (Mirador, Boyongó, Hakumba), valamint pár már régóta kedvelt zenekar (P.A.S.O., Jazzékiel, Tudósok) is.
Hamarosan pedig bejelentésre kerülnek az Orfű összehoz fellépői is, ahol Fishinges fellépők állnak össze addig sosem látott duókká, hogy egyszeri és megismételhetetlen koncerteket adjanak.
Az erdőben található A tűzhöz közel színpad továbbra is komolyzenével indít, majd a közkedvelt Mesél az erdő programsorozat következik, ahol a zenélés mellett a vendégek mesélnek a dalírásról, inspirációkról - és magukról a dalokról is. Itt lép fel Temesi Blanka, iamyank, a Rettenetes Mümők, WXLFLESS és a 30Y dobosa, ZAZA is. Az esti koncertforgatagot olyan fellépők gazdagítják, mint Víg Mihály, L.A. Suzi, Villő vagy a Jules War.
Diszkó diszkó gút gút
2025-ben az éjjeli táncos bulik is picit megújulnak, a Tilos Rádió Party-k (MΣO CULPA, ÖNISMERETI DISZKÓ, DJ CLAIRVO, DJ TITUSZ) az erdőből a két nagyszínpad közé, a Moonlight Discoba költöznek, az Amondós bulik (DJ Endy & DJ Gomes, Tesco Disco, Urban Vinyl, DJ Suhaid) közé pedig több alter-tematika kerül.
PiCsa a vízben
A Víziszínpad immáron 15. éve szórakoztatja kora délután a parton pancsolókat izgalmas minikoncertekkel. Idén Kolibri, Bongor, a Hűvös, a Góbé, az L.A Suzi, a Kozmosz vagy a hétköznaPI CSAlódások is fellép a habok közt. Szombaton a helyszínt egy meglepetés-gyerekkoncert zárja, amiről még jön bővebb információ...
A teljes program a fesztivál honlapján böngészhető végig, immáron napi bontás nézetben is. Mától napijegyeket is lehet kapni az orfűi fesztiválra
A fesztivál himnusza már hetekkel ezelőtt megjelent, annyira jól sikerült, hogy az ember a februári hidegben leküzdhetetlen vágyat érez arra, hogy belevesse magát a tóba – és a fishinges fesztiválforgatagba:
Fishing on Orfű
Szólj hozzá!