Nem minden papsajt – nagy bejelentést tett a Glastonbury

2021/02/23  ·   Fesztivál   ·  koncert.hu

A szólást persze Michael Eavis,a fesztivál alapítója nem ismerheti, nagyjából azt jelenti, hogy nem sikerülhet mindig minden... A tavalyi után az idei rendezvény is elmarad a Worthy Farmon, ahol most színpadok helyett sajtot készítenek.

Nem minden papsajt – nagy bejelentést tett a Glastonbury

Az Worthy Farm, a Glastonbury Fesztivál világhírű otthona először piacra dobta saját cheddar sajtját. A Worthy Farm Reserve Cheddar, amely az Egyesült Királyság Co-op elnevezésű üzletláncában debütál majd ebben a hónapban, a Glastonbury területén egész évben legelésző tehenek tejének felhasználásával készült.

2019 óta a Co-op a Glastonbury első  számú kiskereskedelmi partnere, és amikor van fesztivál – ahogy a bevezetőben említettük, idén IS elmarad –, egy egyedi, teljesen komplett, 6000 négyzetméteres élelmiszerboltot működtet.

A fesztiválhoz úgy is kapcsolódik a sajt, hogy az indulást hirdető akcióban jegyet lehet nyerni a fesztiválra – amennyiben az 2022-ben visszatér. Mivel a bérletvásárlás mint olyan városi legenda, akadnak majd, akiknek ez lesz az egyetlen lehetőségük a bejutásra.

Michael Eavis nagyapja már 100 éve is sajtot készített a  farmon, tehát nem ma kezdték. Azt meg egyszer élesben lehet majd tesztelni, hogy az élő zene milyen hatással van a tejhozamra.

Szelfizés közben immáron indokoltabb lesz azt mondani, hogy CHEEEEESE! :)

 

Milyen Glastonbury a fesztivál nélkül?

 

Glastonbury Fesztivál, Michael Eavis, Worthy Farm, sajt, Worthy Farm Reserve Cheddar

 

 

Szólj hozzá!


Van egy sztorid a Fishingről?

Van egy sztorid a Fishingről?

Biztosan van, több is, de ha kíváncsi vagy Beck Zoltán, Egyedi Péter, Fekete Giorgio, Leskovics Gábor „Lecsó” és Péterfy Bori történeteire, a...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Loreena McKennitt ismét elhozza Budapestre a kelta zene varázslatos világát

A többszörösen díjazott kanadai énekesnő és dalszerző – 2004-ben megkapta a Kanada Rendjét, és 2013-ban Franciaország Nemzeti Művészetek és Levéltárak Lovagja lett – 2024-ben 24 állomásos tavaszi európai turnéja keretén belül Budapestre is ellátogat, március 24-én érkezik az MVM Dome-ba.

Visszatér Budapestre Sir Rod Stewart

2018-ban ott voltunk az arénás koncertjén, aztán pár évvel később is erre járt: nem megerősített infók szerint énekelt egy puccos esküvőn mintegy 300 milláért – de most megint mindenkinek dalolni fog, nem csak az ifjú párnak: a legnagyobb slágerit hozza el 2024. június 22-én lép az MVM Dome-ba.

Az A38-on ad koncertet a progrock svéd legendája, amelynek magyar dobosa is volt

A The Flower Kings európai lemezbemutató turnéra indul, mely során Magyarországon is fellépnek: a koncert az A38 hajón lesz, 2023. október 11-én.

Magasabb szintere emeli az űrpogót az Elefánt

A zenekartól egyáltalán nem áll távol a kísérletezés, így született meg az a különleges koncepció is, amelynek magját az űr adja, és a témát különféle perspektívák mentén haladva dolgozza fel – mindezt szeptember 30-án a Budapest Parkban tapasztalhatják meg a vállalkozó szellemű asztronauták.
Új koncertek