Után(+5)lövés: a Belga lement az Alfára

2013/07/29  ·   Fesztivál   ·  Richolm Orsolya

Az egy hete zajlott Alfa fesztiválon egy villáminterjú erejéig pár szót váltottunk az együttessel. Jelen levők: Bauxit meg még5lövés

Után(+5)lövés: a Belga lement az Alfára

 „Zsíros-deszkások - Szevasztok!
Kempingbringások - Szevasztok!
Meg a lemezlovász..a házban!”

Az 1998-ban alakult magyar zenekar egyedi stílusával, szókimondó szövegeivel egy komplett generációt kísért el az egyetem végéig. Kultikussá vált számaik, mint a Mit parodizálsz?, Nemzeti hip-hop, Egy-két-há, Zsolti a béka (hogy csak párat említsünk) tökéletes precizitással voltak képesek egy különleges és maradandó együttest fenntartani több mint egy évtizeden keresztül.

A most tizenöt éves születésnapjukat ünneplő Belgát utálni vagy imádni lehet, középút nincs, stílusuk erős gyomorsavat igényel, de aki feldolgozta és megértette a Belga lényegét, gondolkodás nélkül folytatja az Egy-két-hát, pontosan tudja, hogy 2001 a jogsi éve, mikor volt a Dózsa György féle parasztfelkelés és persze a béka meg Zsolti.

Mi a véleményetek az Alfa fesztiválról, hogy tetszik nektek?
Mivel anno itt a PAFE-t tartották évekig, majd átköltöztették Szántódra, egészen friss dologról van szó. Egy vadonatúj fesztiválról beszélünk, de mi sokat még nem láttunk belőle a backstagen kívül.

Fesztiválokon mit szerettek jobban, a fellépést, vagy az utána lévő bulit?
Pont ilyen sorendben. Most például igen sűrű volt a programunk, tegnapelőtt és tegnap is felléptünk, ma este pedig az Alfán. Visszatérve, egyértelműen a koncertezést élvezzük jobban, utána pedig együtt maradunk a backstageben, esetleg ha fellép egy jó DJ vagy előadó, akit szeretünk, meghallgatjuk. Ilyenkor a barátainkkal mókázunk, az este végére pedig már teljesen mindegy, hova megyünk, nem ez számít, hanem a társaság és hogy jó érezzük magunkat.

Az emberek felismernek titeket az utcán?
Nem jellemző, ha pedig fel is ismernek, akkor sem rohannak oda hozzánk őrjöngve. Nemrég történt meg, hogy a metrón bámult ránk egy alak, majd megosztotta velünk, hogy a Kémia a kedvenc száma tőlünk. A szórakozóhelyeken esélyesebb, hogy megszólítanak minket, de nem gyakori ez a szituáció.


 

 

Szólj hozzá!


Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a zenekar nagy slágereiről

Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a...

Az Alphaville történetében az a legviccesebb, hogy a Forever Young több mint negyven éve született, de még ma is ugyanúgy működik filmekben,...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

60 év rockzene, és még nem unják – ahogy a közönségük sem

A Scorpions fennállásának 60. évfordulóját ünneplő turnéja Budapestre is elért: a német rockzenekar június 20-án az MVM Dome-ban lépett színpadra. A hard rock egyik utolsó, még aktív stadionzenekara ezúttal sem új dalokkal vagy meglepetésekkel érkezett, hanem azzal, amit a közönség évtizedek óta vár tőle: profi...

Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt Coachella-buliból?

FKA twigs legújabb dala, az On Your Mind egy olyan időszak emlékét őrzi, amikor egy adminisztrációs hiba miatt az utolsó pillanatban meghiúsult a fellépése a Coachella fesztiválon.
Új koncertek