A kiállítás az állatvédelem és a művészet közös erejét ünnepli - fogalmaztak a szervezők, és hangsúlyozták: a Magyar Állami Operaház balettművészei és a Nemzeti Balettintézet növendékei azért álltak modellt Papp Niki fotográfus lencséje előtt, hogy inspirálják az állatbarátokat a kutyák örökbefogadására.
A Vigyél Haza Alapítvány immár 16 éve dolgozik önkénteseivel az árva, sérült és idős kutyák gyógyításáért és örökbeadásuk esélyeinek növeléséért. Nemcsak a legelesettebb állatokon segítenek, de országos problémákra is megoldásokat keresnek.
Az általuk létrehozott, mára 285 helyszínen elérhető ingyenes mikrochip-leolvasó hálózat évente több ezer elkóborolt kutyát juttat vissza gazdájához. Az örökbefogadást, a keverék és idős kutyák elfogadását népszerűsítő kampányaikkal az évek során számos hazai és nemzetközi kreatív díjat nyertek.
Papp Niki fotográfus képein keresztül érzékenyen mutatja be az állatok személyiségét és a gazdikhoz fűződő kapcsolatukat. Az elmúlt években több száz kutya és gazdájuk történetét tárta a világ elé.
Mivel itt a "szezonja", megjegyeznénk, hogy a Magyar Nemzeti Balett repertoárjának legnépszerűbb darabja A diótörő. A mű, amelynek 1200. előadására kerül sor karácsonykor, az idei évadban több mint 40 alkalommal látható.
A kiállítás december 3-a és január 12-e között naponta 10.00 és 19.00 óra között, előadásnapokon az 1. szünet végéig díjmentesen látogatható a Magyar Állami Operaházban december 24-e kivételével.
A kiállítás képeiből készült naptárak a helyszínen is megvásárolhatók, a bevétel a mentett állatok gyógyítását segíti!
Operaház, Vigyél Haza Alapítvány, örökbefogadás, kutyák
Szólj hozzá!