A Cure több mint 30 millió albumot adott el világszerte, négyszer volt a Glastonbury Fesztivál fő fellépője, és 2019-ben beiktatták a Rock and Roll Hall of Fame-be. Az Egyesült Királyság egyik legnagyobb hatású zenekarának tartják őket.
Ez lesz a 14. stúdiólemezük a 46 évvel ezelőtti megalakulásuk óta, és az első új albumuk a 2008-as 4:13 Dream óta, amely az ARIA listán a 30. helyig jutott. A lemez számai nem ismeretlenek a rajongóik előtt, mert a Cure 90 állomásos, 33 várost érintő „Shows Of A Lost World” turnéja során több mint 1,3 millió ember hallhatta már őket, és a kritikusok elismerését is besöpörte. A lemezborító koncepcióját Robert Smith készítette, a Cure régi munkatársa, Andy Vella pedig az album művészeti és dizájntervét. A borítón Janez Pirnat 1975-ös „Bagatelle” című szobra látható.
A frontember Robert Smith korábban azt mondta az NME-nek, hogy a 16 év után megjelenő albumuk „kegyetlen” lesz, és „kifejezi az élet azon sötétebb oldalát, amit az elmúlt években tapasztaltam”, szerinte „nincs olyan dal, ami megkönnyítené a hangulatot”, mivel az elmúlt években elvesztette édesanyját, édesapját és a testvérét.
A Songs of a Lost World című albumot Robert Smith írta és hangszerelte, Robert Smith és Paul Corkett készítette és keverte, és a The Cure (Robert Smith, Simon Gallup Jason Cooper, Roger O’Donnell, Reeves Gabrels) játszotta fel. Az albumot a walesi Rockfield stúdióban vették fel.
Pillanatnyilag nincs új turnédátum a zenekar honlapján, de reméljük, ha útrakelnek az albummal, Budapestet is az állomások közé veszik. Addig is itt az új dal, amelyet bizonyára követ majd a többi, aztán az album is lassan megérkezik:
Legutóbb 2022-ben jártak nálunk:
A The Cure nem hullócsillag
Cure
Szólj hozzá!