A FISH! legutóbbi albuma 2021-ben jelent meg Pozitív címmel, két év után pedig itt van a kanyarban a hetedik nagylemez. Az új anyag 11 dalt tartalmaz, és Régen minden jobb volt címmel jön ki hamarosan. A dalok szövegeiben a politika ekézése mellett a környezetvédelem és a zeneipar is szóba kerül, de megvannak a motivációs jellegű FISH! dalok is. Ami a stílust illeti, maradt a karcos punkpop. A lemez felvezető száma, a Huszonkettő a már megszokott vitriolos hangvételt is túllépi, és rendesen odamond a politika szereplőinek.
"A Pozitív Zárójel című dalának ars poeticája jelenik meg a Huszonkettőben is: maradunk a nem létező középen" – kommentálta a dalt Kovács Krisztián, a FISH! énekese.
"Eredetileg januárban akartunk kijönni a dallal, de a zenekaron belüli fennforgás miatt ebből március lett. Ennek ellenére a mondanivaló most is érvényes, és reméljük, hogy az idei év nem lesz olyan borzalmas, mint 2022."
A zenekar március 17-én kezdődő turnéján már az új dalokból is ízelítőt ad. A koncertkörút Debrecenből indul, majd Tatabányát, Miskolcot, Szombathelyet és Nyíregyházát érintve május 5-én, Budapesten, a Barba Negrában tartja lemezbemutató koncertjét a zenekar.
FISH!, lemezbemutató turné
Szólj hozzá!