Így még sosem hallottad a Wish You Were Here-t

2020/04/27  ·   Klippremier   ·  koncert.hu

Van egyfajta verseny a sztárok között – megeshet, hogy csak innen látszik annak –, ami arról szól, ki tud valami olyat csinálni a karanténban, amivel kitűnik rengeteg webkamerás/osztott képernyős videó és a jótékonysági akciók közül. Miley Cyrus a Pink Floydhoz fordult segítségért.

Így még sosem hallottad a Wish You Were Here-t

Amikor a zenekar az albumot rögzítette, az elhanyagolt külsejű, zaklatott Syd Barett megjelent a stúdióban. A többiek először nem ismerték fel, amikor aztán igen, állítólag Waters és Gilmour sírva fakadt.  Sokak szerint az album melankolikus hangulatát ennek az eseménynek köszönheti. (wiki)

Lehet, hogy David Gilmour és Roger Waters sok mindenben nem értenek egyet, abban viszont igen, hogy a Wish You Were Here a Pink Floyd egyik legjobb dala, és ezt még akkor talán nem is tudták, amikor az 1975-ös album címének is ezt választották. Abban már nincs egyetértés a két szerző között, hogy miről szól, Waters spirituálisan közelíti meg a témát, míg Gilmour a Pink Floyd-alapító Syd Barrettre emlékezik általa. Szerintünk a kettő nem zárja ki egymást, és ezekhez a verziókhoz számtalan másik, saját értelmezés csatlakozott már az elmúlt  45 (!!!) évben.

A dal Stéphane Grappelli (1908-1997) hegedűművésszel készült változatát 2011-ben a nagyközönségnek is megmutatták, akik közül sokan akkor úgy vélték, jobb mint az eredeti.

 

Azt nem mondjuk, hogy Miley Cyrus karanténos verziója jobb, mint az eredeti, de a rekedtes női hang és a helyzet, amiben született, újabb jelentést ad a dalnak. A videóban Andrew Watt játszik gitáron, de természetesen nem egy helyen vették fel a számot, annál is inkább, mert a gitáros kotábban közzétette, hogy Covid 19 fertőzött.  Mondjuk, ez már több mint egy hónapja volt... Azt nem tudjuk, melyik volt előbb, a Saturday Night Live felkérése, vagy a feldolgozás, de azt érdemes megnézni, ki konferálja fel a számot :)

 

Miley Cyrus, Pink Floyd, Wish You Were Here

 

 

Szólj hozzá!


EGYÜTT A ROCK&ROLL-ért – 3 napos fesztivál koncertekkel Budapest szívében

EGYÜTT A ROCK&ROLL-ért – 3 napos fesztivál...

A Rocky Monday Közhasznú Egyesület 2024. április 26-28. között, a VI. ker. Dessewffy utca 39 előtti szakaszon immáron negyedik alkalommal szervezi...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Először koncertezik Magyarországon a Take That

Európai turnéjuk alkalmával a This Life című, novemberben megjelenő vadiúj albumukat a magyar közönségnek is bemutatják. A jelenleg trió felállásban tevékenykedő együttes – Anglia egyik legnépszerűbb fiúcsapata – több mint harmincéves pályafutása során először jön hozzánk, 2024. július 3-án friss lendülettel veszik be...

A hang már megvolt, most jön a fény is – 13. évadát nyitja a héten a Park

Az április 25-én induló új évadban már igazán nem kellene semmit csinálniuk a parkosoknak, csak jó koncerteket, programokat, azt' kész, hiszen a tavalyi évad megnyitása előtt arról számoltunk be, hogy komoly tuningot kapott a hangrendszer. De a Kispál óta tudjuk, hogy "ésfénynek" is lennie kell.

A bakonybéli Szent Mauríciusz Monostorban ad koncertet az olasz Quartetto Eos

Magyarországon is elindul az Európai kamarazenei együttműködés, a MERITA projekt, amelynek az a célja, h felkeltse és fenntartsa az érdeklődést a klasszikus zene iránt. A program keretében első ízben május 19-én a bakonybéli Szent Mauríciusz Monostor történelmi terében ad koncertet az olasz Quartetto Eos.
Új koncertek