A Cloud 9+ frenetikus szülinapi bulit tartott az Akváriumban!

2018/03/12  ·   Koncertbeszámoló   ·  Simonyi Éva

Napjaink egyik legnépszerűbb feltörekvő zenekara idén lett 5 éves, amit egy óriási, telt házas szülinapi koncerttel ünnepelt meg az Akváriumban.

Fotó: Cloud 9

A zenéjében a pop, dubstep, dnb és hiphop zenei stílus elemeit vegyítő Cloud 9+ 2013 januárjában jelent meg a magyar zenei világban első dalával, a Supernovával.

 

Az első albumuk is ezt a címet kapta, és a Supernova meghozta számukra a várt sikert, számos fesztivál és programhelyszín állandó fellépői lettek, rendre teltházas koncerteket tolnak, a közönség imádja őket. Egyre több a vidéki fellépésük is, így nem csak a budapesti rajongóknak van lehetősége látni őket élőben.

Az együttes legújabb lemeze 2017 tavaszán jelent meg The Next Step címmel, amelyre – az eddigiekhez hasonlóan – angolul írtak dalokat.

 

Az együttes fennállásának ötödik évfordulójára egy nagyszabású koncerttel készültek, melyre március 10-én, szombat este került sor az Akvárium NagyHalljában. Az eseményre már napokkal korábban elfogyott az összes jegy, így nagy tömegre lehetett számítani, és valóban, amikor megérkeztem, már alig lehetett beférni a helyszínre, akkora volt a sor a jegyátvételi és ruhatáros pultok előtt.

A koncert nem sokkal 9 után kezdődött, az együttes szokás szerint szinte berobbant a színpadra, és már a legelején igen emelkedett volt a hangulat – át lehetett ugrani azt a rész, ahol bemelegedik a közönség. A tőlük megszokott módon most is elképesztő lendülettel játszották el kedvenc dalainkat, hiszen a facebookos esemény falán feltették a kérdést, hogy a rajongók milyen dalokat szeretnének hallani, és azok közül válogattak. Az énekes- frontember Szivák Zsolt elmondása szerint ez a koncert (is) a közönségnek és értük szól, úgyhogy azt szeretnék, ha megadhatnák azt, amit a rajongók szeretnének, kezdve azzal, hogy az általuk kiválasztott dallista hangzik el. Dicséretes! :)

A zenekar magával ragadó energiája és a közönséggel való közvetlen kommunikáció miatt emelkedik ki számomra a Cloud 9+-es koncertélmény sok más magyar zenekar által adott koncert közül. Rendkívül nyitottak rajongóik felé, folyamatosan fenntartják a figyelmet azzal, hogy bevonják őket a buliba. A frontember ezen az estén is (ha jól emlékszem minimum) három alkalommal fogta magát és mikrofonját, lejött a színpadról, és a közönség soraiban énekelte el pl. a Lights-ot, illetve szintén a hangosítópult előtt adta elő az akusztikus-egyszálgitáros dalukat, a Last Song For Your Heart-ot.

 

Sőt, úgy gondolták, hogy a közönségből való zenélés nem csak az énekes, alkalmanként gitáros kiváltsága kell hogy legyen, így Koller Márk, az együttes dobosa is lépett egy váratlant: a közönség feje fölött dobolt, amire úgy kerülhetett sor, hogy a rajongók közül néhány srác felemelte a dobszerkójával együtt egy munkalapon. Ilyet azért nem minden nap lát az ember!

Az este során több sztárvendég is színpadra lépett, többek között Járai Márk (Halott Pénz), aki Chester Bennington emlékére a Crawling-ot énekelte el a Cloud 9+-al; a Hide the pain Harold meme-ként híressé vált Arató András, aki az együttes legújabb klipjében is szerepel (Hide The Pain), és akit egyszerűen imádott a közönség; Mc Fedora, vagyis Lukács Dóra, aki több dalt is elénekelt az együttessel, de természetesen elhangzott a közösen megalkotott Amsterdam II. is a 2017-es albumról; illetve Mc Kemon, akivel az együttes szintén a The Next Step albumra vette fel a Take Me című számot.

Egy szó, mint száz, a Cloud 9+ megadta a módját a szülinapjuk megünneplésére, amiben remek partner volt az akváriumos közönség. A buli folyamatosan maxon volt pörgetve, egy percre sem ült le a hangulat, és a szokottnál talán kicsit mégjobban beleadtak mindent a srácok, amit a rajongók éreztek. Emlékezetes koncertet adtak csaptak a srácok, alig várom a következőt!

Innen is még sok-sok szuper, sikeres évet kívánunk a Cloud 9+-nak, hajrá, srácok!

 


 

 

Szólj hozzá!


Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt Coachella-buliból?

Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt...

FKA twigs legújabb dala, az On Your Mind egy olyan időszak emlékét őrzi, amikor egy adminisztrációs hiba miatt az utolsó pillanatban meghiúsult a...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Több mint beszélő fej: David Byrne Budapesten

David Byrne nem egyszerűen koncertet adott péntek este a Papp László Budapest Sportarénában. A Talking Heads egykori frontembere a Who Is The Sky? turnéval egy olyan előadást hozott Budapestre, amelyben a zene, a koreográfia, a színház és a vizuális művészet szinte elválaszthatatlan egységet alkotott. A csaknem kétórás műsorban a...

Ritka vendégnek számít Budapesten az amerikai post-grunge banda

Június 25-én a Barba Negra Red Stage színpadán lép fel a Breaking Benjamin, amely az elmúlt két évtized egyik legsikeresebb amerikai rockzenekaraként vált ismertté. A koncert különlegessége nemcsak az, hogy a csapat új dalokkal érkezik Budapestre, hanem az is, hogy hosszú európai kihagyás után tér vissza a kontinensre.
Új koncertek