Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel

2014/04/11  ·   Koncertbeszámoló   ·  Labancz Andrea

Ne tessenek lapozni, nem egy szokásos főzőműsorról szól ez a kis beszámoló, csupán játék a szavakkal. Kedvenc háromtagú zenekarunk, a Konyha adott forró hangulatú akusztikus ráadáskoncertet az Instant pincében, pár nappal az MR2 Petőfi rádiós zárt körben rögzített buli után.

Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel

Mázlistaként mindkét helyen volt szerencsém megjelenni, és örömmel tapasztaltam, hogy ezek a srácok minden helyzetben képesek megtalálni a humorforrást, ami egyáltalán nem hátrány egy rockzenekar esetében.

A Szepesi Mátyás-Badics Márk-Haller Dániel-trió gőzerővel készíti második albumát, de közben nem feledkeznek meg rajongóikról sem. Legutóbbi meglepetésük számunkra az MR2 Petőfi Akusztik műsorban való szereplésük volt, ahová sajnos csak korlátozott számban fértünk be, ezért adott volt a lehetőség, hogy ugyanezt a produkciót szélesebb körben is előadhassák. A helyszín ezúttal a belváros egyik legkedveltebb szórakozóhelye az Instant. Annak is az alagsora, ami a Mole Hall nevet kapta a keresztelőn. A pici, félhomályos, retrófílinges helység alapvetően nem rossz, az egyetlen problémám a levegőhöz jutással volt, ami a koncert közepe felé már jelentős nehézséget okozott. De egy rendszeresen koncertre járó egyénnek nem szabad fennakadnia ilyen apró dolgokon, úgyhogy lépjünk is tovább.

Az akusztikus koncertekről általában azt gondolja az ember lánya, hogy szép csendben elüldögél, max némi lágy fejringatás közepette élvezkedik. Ezzel szemben a Konyha-bulikon teljesen mindegy milyen hangszereléssel szólalnak meg a dalok, egyszerűen képtelen vagyok nyugton maradni. A rádió 8-as stúdiójában nem volt egyszerű dolgom, erős koncentrációval sikerült közepesen felspannolt állapotban tartanom magam. (Remélem, ez nem kerül majd adásba.) Az Instantban viszont szabad a vásár alapon már az első pillanattól kezdve önfeledten élvezhettük a bulit, és ezzel nem voltunk egyedül. A három muskétás ismét formában volt, a koncert alatt gyakorlatilag végig szórakoztatták egymást, és persze a közönséget is. Matyi elhasználta a maradék hangszálait, Márkó szokás szerint lefejelte a dobot, Dani mindig közbeszólt, vagyis minden ment a maga módján. Az őrülethez csatlakozott Vitáris Iván az Ivan & The Parazol frontembere, akiről kiderült, hogy szintén zenész - már ami a humorizálást illeti -, és a szemtelenül fiatal, de még annál is tehetségesebb gitáros Füstös Bálint – a csendes gyilkos -, aki inkább szótlanul hallgatta a többiek kirohanásait.

A repertoár majdnem ugyanaz volt, mint egy héttel korábban a rádióban, bár kedvenc lassúzós dalunk a Mantra ezúttal kimaradt (remélem a műsorból nem fog), viszont lett helyette The White Stripes Ivánnal karöltve, ami remekül szólt, illetve az új lemez kiszivárogtatott dalaival is folyamatosan barátkozunk. Már most tudom, hogy szeretni fogom. ;) Persze a „régi” kedvencek sem maradtak el, így volt rajtunk Alvópóló, természetesen még mindig a Kiskifli póz a nyerő, ismét elhangzott reggeli ébredezés utáni első mondatom az Asszem visszafekszem, és a barátaim reakciója ha épp nem beszélek, a Mindenkinek jobb lesz így. Matyi végre nem hagyta otthon a szájharmonikát, viszont még mindig a hangosítók rémálma, és időnként komoly küzdelmet vív a technikával. De így szeretjük… Mind a három jómadarat… Mert a Konyha összehoz minket…:)

 


Képtár

  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28604
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28606
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28607
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28608
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28618
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28619
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28620
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28621
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28622
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28624
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28626
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28627
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28628
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28629
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28631
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28632
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28633
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28638
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28639
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28640
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28644
  • Jól kifőztük! – Instant Konyha vendégekkel kép 28645
 

 

Szólj hozzá!


Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt Coachella-buliból?

Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt...

FKA twigs legújabb dala, az On Your Mind egy olyan időszak emlékét őrzi, amikor egy adminisztrációs hiba miatt az utolsó pillanatban meghiúsult a...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Több mint beszélő fej: David Byrne Budapesten

David Byrne nem egyszerűen koncertet adott péntek este a Papp László Budapest Sportarénában. A Talking Heads egykori frontembere a Who Is The Sky? turnéval egy olyan előadást hozott Budapestre, amelyben a zene, a koreográfia, a színház és a vizuális művészet szinte elválaszthatatlan egységet alkotott. A csaknem kétórás műsorban a...

Ritka vendégnek számít Budapesten az amerikai post-grunge banda

Június 25-én a Barba Negra Red Stage színpadán lép fel a Breaking Benjamin, amely az elmúlt két évtized egyik legsikeresebb amerikai rockzenekaraként vált ismertté. A koncert különlegessége nemcsak az, hogy a csapat új dalokkal érkezik Budapestre, hanem az is, hogy hosszú európai kihagyás után tér vissza a kontinensre.
Új koncertek