Lukas Graham majdnem elsírta magát

2017/03/20  ·   Koncertbeszámoló   ·  Bönde Tünde

A Papp László Budapest Sportaréna mostanában sok hírességnek ad helyet. Ahogy emlékszem, utoljára másfél éve jártam itt egy koncerten, amit nagyon élveztem.

Lukas Graham majdnem elsírta magát

Kevesen tudják, hogy Lukas Graham valójában egy négyszemélyes együttes, amelyet Lukas Graham Forchhammer frontember, Mark Falgren dobos, Magnus Larsson basszusgitáros és Kasper Daugaard billentyűs alkotnak.

Lukas Graham Forchhammer 1988-ban született, gyerekszínészből vált dalszövegíróvá és énekessé. Mark Falgren szintén 1988-ban született és Lukas-al járt egy iskolába. Magnus Larsson 1990-ben született, mellesleg ő a legfiatalabb a bandában. És nem maradhat ki Kasper Daugaard a legidősebb, aki 1983-ban született. Lukas és Mark már az iskolában is egy bandát alkotott és nagy álmuk volt egy zenekar gondolata. 2011-ben sikerült létrehozniuk, igaz csak körülbelül 1 éve futottak be igazán világszerte. Eleinte házi videókat tettek fel, majd leszerződtette őket a Copenhagen Records, akinek segítségével nagy sikert arattak hazájukban Dániában, majd az egész világon.

Körülbelül 18:45-kor érkeztünk a stadionba, a helyek száma igen kevésnek tűnt, bár tudtuk, hogy ülő- és állóhelyeket is osztottak ki. Körülbelül háromnegyed óra múlva már küzdeni kellett, mert alig maradt hely. 5 perccel az előadás előtt nagyjából mindenki elfoglalta a székét, és a küzdőtér is teljesen megtelt, el se hittük volna, hogy ennyien lesznek.

A koncert 20:00-kor kezdődött: egy ismeretlen férfi előadó lépett a színpadra, méghozzá egyedül. Tudtuk, hogy lesz előzenekar, de ez csak elnevezés volt, valójában előzenész volt az ausztrál Hein Cooper. Az énekes nem az ismert előadók közé tartozik, főként előzenészként játszik, ahogy tudom, pont, mint most. Az előadónk kicsit több, mint fél órát játszott. Saját és feldolgozott számokat énekelt, vagyis sajnálatosan playbackről ment, pedig jól próbálta leplezni, de többször is előfordult, hogy a gitárhang és a pengetés nem egy időben történt.

Az énekes után 20 perc szünet jött, majd ez után, végre színpadra lépett a banda, izgalmas fényekkel, 3D-s színpaddal, és 3 rézfúvóssal szólalt meg elsőként az I Take the World by Storm című számuk. A dal után Lukas köszöntötte Budapestet, és elmondta, hogy ez az első alkalom, hogy itt vannak Magyarországon. Utána elhangzott több ismert számuk, köztük a Drunk in the Morning, a Don’t You Worry ’Bout Me, a What Happened to Perfect, a Criminal Mind, a Better Than Yourself, a You’re Not There, a Mamai Said, a Strip No More és a Happy Home. Az énekes nagyon szimpatikus volt, és mellesleg jó a humora is. Rövid történeteket mesélt, viccelődött,  a végére pedig teljesen elérzékenyült, hallatszott a hangján, hogy mindjárt sírni fog.

A bandatagok idővel annyira belelendültek az eseményekbe, hogy Kasperen kívül végül mind a hárman félmeztelenre vetkőztek. Lukas és Magnus sokszor ugrálva, össze-vissza szaladgálva és egymást piszkálva énekeltek.

A végén igazából mindenki tudta, hogy maradt még egy dal, de mivel a zenekar levonult a színpadról, ezért azt hittük, hogy itt a vége. Természetesen nem így lett, hiszen a legnagyobb sláger, a legjobb a végére került, ez pedig a világhírű gigasláger 7 years volt.

Eddig nem voltam igazán nagy rajongója a zenekarnak, de mostanra beleszerettem, hiszen csodálatos, és rendkívül szórakoztató, amit csinálnak. Mellesleg innen kívánok kitartást Lukasnak az édesapja miatt. Aki kicsit is ismeri, tudja, hogy 4 és fél éve vesztette el, és a történtek hatására  több dal is született, amelyek közül majd mindet hallhattuk élőben. Lukas még azt is elmondta, hogy meg akartak tanulni magyarul, de nem igazán ment nekik. Megemlítette, hogy júniusban ismét jönnek hazánkba, és a debreceni Campus Fesztiválon fognak játszani. A legvégén megköszönték a koncertet és könnyes szemmel távoztak. Igaz nem volt túl hosszú buli, csupán egyórás, viszont mindent beleadtak, megnevettettek – és néhány embert meg is ríkattak. Nagyon várjuk őket vissza nyáron!

Fotó: MTI


 

 

Szólj hozzá!


60 év rockzene, és még nem unják – ahogy a közönségük sem

60 év rockzene, és még nem unják – ahogy a...

A Scorpions fennállásának 60. évfordulóját ünneplő turnéja Budapestre is elért: a német rockzenekar június 20-án az MVM Dome-ban lépett...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Show must go on – oxigénpalackkal fejezte be a koncertjét Rod Stewart

Ritka levegő, oxigénpalack és semmi rinyálás: Rod Stewart megmutatta Utah-ban, mit jelent az, amikor egy igazi legenda nem hagyja cserben a rajongóit.

Több mint beszélő fej: David Byrne Budapesten

David Byrne nem egyszerűen koncertet adott péntek este a Papp László Budapest Sportarénában. A Talking Heads egykori frontembere a Who Is The Sky? turnéval egy olyan előadást hozott Budapestre, amelyben a zene, a koreográfia, a színház és a vizuális művészet szinte elválaszthatatlan egységet alkotott. A csaknem kétórás műsorban a...
Új koncertek