Mocsok 1 Kölykök in da faház

2016/10/18  ·   Koncertbeszámoló   ·  Juhász Vali

A Café Budapest Fesztivál (leánykori nevén: Budapesti Őszi Fesztivál) évtizedek óta elkötelezett híve és népszerűsítője a kortárs magyar művészetnek: zenének, szobrászatnak, táncnak, festészetnek, színháznak, performanszoknak, hiszen összművészeti rendezvény.

Mocsok 1 Kölykök in da faház

Így aztán az sem volt meglepő, hogy a Városháza Parkban felállított faházban szombaton este a Mocsok 1 Kölykök játszott. Bár a fesztivál honlapján kicsit mostohán kezelték ezt a rendezvény-helyszínt, hiszen azonkívül, hogy lesz ez a buli, egyéb info nem nagyon volt fellelhető ("rendes" koncert lesz-e vagy akusztikus, mennyi pénzt vigyünk magunkkal belépőjegyre stb).

Azért egy-próbát-megér-a-dolog alapon elindultunk, ilyen helyszínen Mocsok 1 Kölykök-koncerten még úgysem voltunk. Jó volt látni, hogy egész szép számú közönség gyűlt össze, ami nemcsak az állandó rajongókból, és a melegedni vágyó hajléktalan néniből állt, hanem sok arra járó, zeneszerető ember tévedt be a kis faházba.

Végül kiderült, hogy igazi, hangos koncertet fogunk hallani, és bevallom, ennek nagyon örültem, ugyanis mostanában kicsit csalódtam az akusztikus bulikban. Főleg, ha csak arra szolgál, hogy a hangos koncertjeiket promótálják vele a zenekarok, és épp csak eljátszanak pár számot egy vagy két hangszerrel. Pedig lehetne rendesen összeállított, akusztikus hangszerekre átírt műsort is előadni, dehát az igényesség nem mindig szempont.

Régen hallottam már élőben a Mocsok 1 Kölyköket (hiszen mostanában albumkészítéssel voltak elfoglalva), ezért nekem meglepetés volt, hogy eggyel kevesebben vannak. A másik billentyűs hiányát azonban nem éreztem, a frontember, Pulius Tamás biztos tudásával tökéletesen megoldja egy hangszerrel is a dolgokat, miközben remekül énekel. A biztos hangszeres tudás a zenekar többi tagjára is igaz, talán éppen ettől olyan egyedi a Mocsok 1 Kölykök muzsikája. Felhangzott néhány új dal is, ezek nekem nagyon tetszettek. Új ritmikai megoldások, feszesebb dallamvezetés, itt-ott jópofa, indulószerű betétek, egyszóval a közönséget a zenekarral jobban összekapcsoló nóták ezek.

Hamarosan módunk is lesz meghallgatni egészben az új lemezüket, hiszen ebben a hónapban megjelenik, és az összes zenehallgatós-letöltős oldalon elérhetővé válik. Október 28-án a Kuplungban (Király utca) pedig összegyűlik ismét a nép, hogy meghallgassa a Mocsok 1 Kölykök legújabb lemezének dalait (meg egy párat a régiekből is). Erre az alkalomra exkluzív meglepetés-vendégekkel is készülnek. A program a Magidom és a Zephyr zenekarokkal egészül ki.

Érdemes lesz ott lenni, izgalmas estének ígérkezik.

Fotók: Kotschy Gábor

Képtár

  • Mocsok 1 Kölykök in da faház kép 53731
  • Mocsok 1 Kölykök in da faház kép 53732
  • Mocsok 1 Kölykök in da faház kép 53733
  • Mocsok 1 Kölykök in da faház kép 53734
 

 

Szólj hozzá!


60 év rockzene, és még nem unják – ahogy a közönségük sem

60 év rockzene, és még nem unják – ahogy a...

A Scorpions fennállásának 60. évfordulóját ünneplő turnéja Budapestre is elért: a német rockzenekar június 20-án az MVM Dome-ban lépett...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Show must go on – oxigénpalackkal fejezte be a koncertjét Rod Stewart

Ritka levegő, oxigénpalack és semmi rinyálás: Rod Stewart megmutatta Utah-ban, mit jelent az, amikor egy igazi legenda nem hagyja cserben a rajongóit.

Több mint beszélő fej: David Byrne Budapesten

David Byrne nem egyszerűen koncertet adott péntek este a Papp László Budapest Sportarénában. A Talking Heads egykori frontembere a Who Is The Sky? turnéval egy olyan előadást hozott Budapestre, amelyben a zene, a koreográfia, a színház és a vizuális művészet szinte elválaszthatatlan egységet alkotott. A csaknem kétórás műsorban a...
Új koncertek