Menopauza 1170x180

Take That – megérte 34 évet várni?

2024/07/05  ·   Koncertbeszámoló   ·  Labancz Andrea

Csupán 34 évet kellett várnunk arra, hogy az egyik legnépszerűbb fiúbanda végre betegye a lábát Magyarországra. A Take That időközben 3 főre csökkenő legénysége annak ellenére sem okozott csalódást, hogy az eltelt jó néhány év nyomot hagyott a srácok mozgásán.

Fotó: Budapest Park Facebook oldal - Marton Nagy Photo

Egy laza szerda esti retro partynak indult a dolog, amikor az erre a jeles alkalomra újra összeálló FLM duó lépett a színpadra. Császár Előd és Hoffer Dani több mint 20 éve nem adott közös koncertet, de ennek ellenére tökéletesen működött az összhang. A cukiságfaktort növelte, hogy Előd gyakorlatilag az egész produkció alatt az ismerőseit kereste a közönség soraiban, és mivel elég sűrűn talált, az éneklés mellett a folyamatos üdvözlés is a műsor részévé vált. Mindezt olyan bájos gyermeki rajongással tette, mint aki életében először áll emberek elé mikrofonnal a kezében. Igaz, hogy a műsor amolyan fél-playback jellegű - egy DJ, egy vokalista, egy szaxofonos - megoldással futott, viszont a két srác hangjára nem lehetett panaszunk. Természetesen a legnagyobb slágereik mind elhangzottak, de ami külön érdekesség, az a Tiltott szerelem című szerzemény újragondolása volt a közönség bevonásával.

Az eredtileg Császár Előd és Eördögh Alexa által felvett dal női szólamát ugyanis ezúttal mi énekeltük – és nem is vallottunk szégyent. Ciki vagy nem: én élveztem, hogy újra hallhattam élőben a 90-es évek hazai slágereit. Tökéletesen beindult az időutazási, ami a sztárfellépő csapat produkciójára is ráhangolt.

Fotó: Budapest Park Facebook oldal - Marton Nagy Photo

A 90-es években mondhatni két táborra szakadt a világ zenekedvelői tinijeinek tábora. Volt akit a Backstreet Boys ötöse hozott lázba, míg a másik oldal a Take That-re esküdött. Kialakult némi óvatos rivalizálás a csapatok és követőik között, de nem volt komolyabb csetepaté. Én a köztes megoldás híve voltam/vagyok, mivel mindkét formációt kedveltem/kedvelem, de ha választanom kéne, a Take That valamiért mindig közelebb állt a szívemhez. Azt nem mondanám, hogy bármelyik tag láttán szerelemre lobbantam volna, nem ezért lettek kedvenceim, viszont az igaz, hogy a frontembernek is kikiáltható Gary Barlow nálam top kategóriás előadó. Bár szólóban nem aratott akkora sikereket, mint a csapatból korán kiugró Robbie Williams, hangi adottságait tekintve kétség kívül állítható, hogy jó választás volt beválogatni a formációba.

Fura ezt leírni, mert ilyenkor engem is elkap a nosztalgiázás, de az egykori tini ideálokból 50+-os úriemberekké váltak egy pillanat alatt, ami méginkább megerősíti azt a megállapítást, hogy az idő gyorsan elszáll. A tini énem ilyenkor előtör a mélyből, így még inkább fura volt élőben látni a szakállas, ráncos és kevésbé fürgén mozgó pasikat a színpadon. Az én emlékezetemben még a babaarcú, dús hajú, tökéletesre gyúrt testű, izgága fiatalokként élnek, akik csípőmozgásukkal és csábító tekintetükkel minden csajt levettek a lábukról. Igaz, az akkori rajongóik is már lassan nagymama-nagypapa korba lépnek, ami a közönség koreloszlását figyelve nagyjából stimmelt is. Habár találkoztam néhány 20-as éveit taposó hölggyel, azért egy statisztikai kimutatásban elenyésző százalékot alkotnának.

A fiúk egyébként rendkívül barátságosak és közvetlenek voltak, többször elhangzott mennyire örülnek, hogy ennyi év után végre eljutottak Magyarországra, és ha már erre jártak, természetesen megkóstolták a helyi finomságokat is. Söröztek, boroztak – és a méltán híres piros pöttyöst is megízlelték. Azt már tudjuk, hogy Garynek a tokaji a kedvence, amiről posztolt is Facebook oldalán, de a koncertre is elhozta magával az üveget. Persze csak mutatóba...:)

Gary Barlow Facebook oldal

A másfél órás koncert összesen 20 dalt tartalmazott, és tisztán látszott, hogy minden egyes pillanata megtervezett, alaposan begyakorolot koreográfia szerint zajlott. Énekeltek külön-külön és együtt, összeizzadtak 3 szett fellépőrucit, kicsit "öregurasan", de azért táncikáltak, miközben az összekötő szövegelésnek köszönhetően megismerhettük a csapat életútjának zanzásított verzióját.

A színpadkép önmagukhoz képest puritánnak tűnt, lézer és konfetti helyett egy "szimpla" ledes hátteret kaptunk, de igazából most nem éreztem hiányát a partifokozó kellékeknek. A tökéletesre fejlesztett műsorban egyetlen apró baki okozott törést. A legutolsó dal vége felé Gary nem találta a mikrofonállvány tartó részén a lyukat, így a mikrofonja a földön landolt. Természetesen a rutin meg az évek hatására egy pillanatig se ijedt meg a helyzettől, azonnal felvette a földről és énekelt tovább, mintha mi sem történt volna. Ezt a kis közjátékot leszámítva a srácok hozták a fiúbandáktól megszokott kiszámítható profizmust, de valahogy nekik még ez is jól áll. A lényeg, hogy szemmel láthatóan ennyi idősen is élvezik a színpadi létet, szeretik a közönségüket, a közönség pedig a mai napig imádja őket, így minden adott ahhoz, hogy visszatérjenek hozzánk a későbbiekben.

A címben feltett kérdésre a válasz tehát: IGEN, a következő koncertre viszont talán nem kellene 34 évet várni... :)

Fotók itt: Take That koncert
Ízelítő videó itt: Take That - Pray

Take That, This Life Under The Stars Tour, Budapest Park, FLM, Császár Előd, Hoffer Dani, retro

 

 

Szólj hozzá!


Az eszkimó asszony azóta is fázik: negyven év késéssel megjelent a TRABANT lemez

Az eszkimó asszony azóta is fázik: negyven év...

Első alkalommal készült önálló lemez a legendás magyar underground zenekar, a Trabant dalaiból. Hétfőn negyven év késéssel, egy brit független...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Menni kéne – országos turnén a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról

Országos turnéra indul 2025. januárjában a hazai rockmusical műfajának alapvetése, a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról című, immár kultikus sikerdarab, hogy örökérvényű dalaival betöltse a vidéki nagyvárosok legnagyobb arénáit és a Budapest Sportarénát. A főbb szerepeket ezúttal Szabó Kimmel Tamás, Trokán Nóra,...

Még mindig nincsenek meg a Balkán Fanatik hangszerei – ősszel az Akváriumban zenélnek, hogy zenélhessenek!

Május 31-én elloptak egy turnébuszt, benne a zenekar – és mások – felszereléseivel. A cuccok azóta sem kerültek elő. A Balkán Fanatik most azt tervezi, hogy csapnak egy fergeteges Balkan-bulit az Akvárium NagyHalljában október 12-én, melynek a teljes bevételét hangszervásárlásra fordítják majd.

Lesz-e újabb Grammy-díjunk?

Két kategóriában is Grammy-díjra terjesztette fel a délszláv zenét játszó Söndörgő zenekart amerikai kiadójuk, a GroundUP Music – értesült az Index. A Spoon című daluk a legjobb globálzenei teljesítmény, a Gyezz album pedig a legjobb globálzenei lemez kategóriájában juthat majd jelöléshez.

Halloween Gatsby stílusban...?

Már minden csetreszbolt tele van koponyával, csontvázzal, mindenféle testrészekkel, pókkal meg hálóval, továbbá tökvariációkkal. Aki eggyel sikkesebb Halloweenre vágyik, annak Kamilkáék kínálnak alternatívát.
Új koncertek