Tűzijáték, Varázsszavak, Zanzibár – Barba Negra szülinapi beszámoló

2016/09/13  ·   Koncertbeszámoló   ·  koncert.hu

Szeptember 10-én ünnepelte fennállása ötödik évfordulóját a Barba Negra, akik két éve a főváros egyik legjelentősebb klubjává kinőtt zárt helyük mellett a nyári időszakban a szabadtéri Track színpadán is gőzerővel szervezik a koncerteket, amelyeken a hazai bandák színe-java mellett számos külföldi nagyágyú is fellépett már.

Tűzijáték, Varázsszavak, Zanzibár – Barba Negra szülinapi beszámoló

Nem lehetett kérdés, hogy a szülinapra is valami nagy dobással készülnek, két kiváló csapat, a Zanzibar és a Kowalsky meg a Vega koncertje tette felejthetetlenné ezt a különleges estét.

A Zanzibar bizony már 1999 óta muzsikál, az első, Nem vagyok tökéletes című album óta is immár 15 év telt el, a zenekar lendülete azonban töretlen, ráadásul Nagy „Gabszi” Gábor két évvel ezelőtti visszatérése óta a tagság is az eredeti, Sidi kivételéve ugye. Rita hangjában tagadhatatlanul van valami különleges, ami egyszerre tud lenni kemény, erőteljes és lágy, attól függően, hogy éppen mit kíván meg az adott dal és hangulat. Örömteli hír a csapattal kapcsolatban, hogy augusztusban aranylemez lett tavaly megjelent Mindent lehet, mindent szabad című albumuk.

A Kowalsky meg a Vega legutóbbi Trackes bulija, a Varázsszavak lemezbemutatója részben a hatalmas eső miatt is maradt emlékezetes, amelyben egy emberként tartott ki a zenekar és a közönség egyaránt. Ezúttal viszont senkinek nem kellett dacolnia az elemekkel, ugyanis kimondottan kellemes nyári idő volt, annak ellenére is, hogy már szeptembert írunk. Ekkorra már tényleg zsúfolásig megtelt a nézőtér, hogy mindenki teli torokból, szívvel-lélekkel énekelhesse Kowával a slágereket, amikből bizony ezen az estén sem volt hiány.

Hotel Eufória, Még nem éden, Amilyen hülye vagy, úgy szeretlek, Varázsszavak, Ennyi csak, Egy világon át, Új templom épül… de az egész koncert programját fel lehetne sorolni, hiszen csupa nagyszerű dalról van szó, amelyek láthatóan és hallhatóan is sokat, mindenkinek sokat jelentenek. Mintha valamilyen láthatatlan kötelék alakulna ki a zenekar és a rajongók között erre a két órára, és egy nagy szeretetburok venné őket körül a koncert ideje alatt. Talán pont ezért az érzésért szeretik annyian a zenekart, mert néha igenis mindenkinek szüksége van arra, hogy egy kicsit lelassítson, felhagyjon az idegeskedéssel, és jóleső, pozitív gondolatokkal vegye magát körül, amelyekből feltöltődhet, Kowáék pedig pontosan ezt nyújtják, talán egyedüliként az országban.

Összegezve az estét, két igazán méltó zenekart sikerült választani a Barba Negra első jubileumi szülinapjára, a buli fergeteges volt, lezárásként még egy tűzijátékban is gyönyörködhettünk.

Még legalább tízszer ennyi évfordulót kívánunk a Barba Negrának, a Zanzibarnak és a Kowalsky meg a Vegának pedig még rengeteg jó, közös koncertet.


 

 

Szólj hozzá!


60 év rockzene, és még nem unják – ahogy a közönségük sem

60 év rockzene, és még nem unják – ahogy a...

A Scorpions fennállásának 60. évfordulóját ünneplő turnéja Budapestre is elért: a német rockzenekar június 20-án az MVM Dome-ban lépett...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Show must go on – oxigénpalackkal fejezte be a koncertjét Rod Stewart

Ritka levegő, oxigénpalack és semmi rinyálás: Rod Stewart megmutatta Utah-ban, mit jelent az, amikor egy igazi legenda nem hagyja cserben a rajongóit.

Több mint beszélő fej: David Byrne Budapesten

David Byrne nem egyszerűen koncertet adott péntek este a Papp László Budapest Sportarénában. A Talking Heads egykori frontembere a Who Is The Sky? turnéval egy olyan előadást hozott Budapestre, amelyben a zene, a koreográfia, a színház és a vizuális művészet szinte elválaszthatatlan egységet alkotott. A csaknem kétórás műsorban a...
Új koncertek