A zömmel a moldvai régióból előkerülő motívumok fafúvós hangszereken és énekhangon szólalnak meg, amelyekhez egy jazz-rockos hangszerelésű együttes ad hozzá nem mindennapi, pszichedelikus atmoszférát. A formációt Ambrus Lehel hívta életre 2022-ben, amikor elhatározta, hogy megalapítja saját zenekarát, amelyben ötvözheti a tradicionális magyar népzene és a progresszív, jazz-szemléletű könnyűzene sajátosságait. Így jött létre a FellegAjtó, ez a megannyi stílust elegyítő együttes, amelynek változatos palettáján sokoldalú muzsikusai keverik a színeket.
- A mérvadó világzenei múlttal rendelkező Hoppál Mihály, a Misztrál együttes egykori tagja, különleges slide gitártechnikájával és bund nélküli basszusgitárjátékával alkotja a zenekar egyik alappillérét.
- A banda másik támfala Szunyogh Gábor, a jazz-rock-blues alapokon nevelkedett zongorista, aki számára a pszichedélia és a népzene új utakat nyitottak meg az inspiráció terén.
- Az alapokat az autodidakta dobos, Szathmáry Viktor fogja össze nem mindennapi zenei érzékenységgel előadott játékával, alázatosan töltve meg dinamikával a kompozíciókat.
- A magyar népdalkincs legszebb darabjai Surányi Eszter karizmatikus hangján szólalnak meg, aki népi énekesként különös gondossággal válogatja össze a különböző szövegváltozatokat, vagy éppen saját dallamvariációkat hoz.
- A FellegAjtó hangszeres szólistája Ambrus Lehel, zenei végleteket kereső fafúvós hangszerein előadva a tradicionális dallamokat és azokból táplálkozó szólóit.
A bemutatkozó album felvételeit, keverését és masterelését Puha Szabolcs végezte a Record Low Studioban. A hanganyaghoz megfelelő minőségű borítót Szász Sándor kollázstechnikával készült alkotásait felhasználva Peágics Attila készítette.
A "korong" a nagyközönség előtt is felcsendül, a lemezbemutató koncertre május 23-án a MANYI - Kulturális Műhelyben kerül majd sor.
FellefAjtó, FellegTerápia, Manyi
Szólj hozzá!