Beszáll a gitármániába az AWS és a Margaret Island is

2018/05/30  ·   Zenei hír   ·  koncert.hu

Magyarország legnagyobb szakmai könnyűzenei találkozója, a Gitármánia és Zenei Továbbképző Tábor kúlius 23-tól 29-ig lesz idén. A szolnoki Tiszaligeten a legjobb zenetanárok oktatnak majd, s több ismert zenekar is koncertet ad, többek közt az AWS és a Margaret Island.

Fotó: Kalocsai Richard
Fotó: Kalocsai Richard

25. alkalommal rendezik meg a Gitármánia és Zenei Továbbképző Tábort, ahol egy hétre összejönnek a 12 évesnél idősebb gitárosok, basszusgitárosok, billentyűsök, dobosok, énekesek és zenekarok, hogy örömzenéljenek és az ország legjobb hangszeres zenészeitől tanuljanak. Idén július 23-29. között a Szolnok-Tiszaliget Turisztikai és Szabadidő Központba mintegy 300 fiatalt várnak, akiknek csaknem 70 művész tart kurzusokat, köztük Lukács Peta és Nagy Ádám gitáros, Szappanos György és Medgyasszay István basszusgitáros, Csányi Zoltán dobos, Szabó Károly billentyűs, Pintácsi Viki és Koszi Janka énektanár vagy Lombos El Marci 5letszobrász.

Az idei tábor egyik különlegessége, hogy a szervezők kialakítanak elektronikus zenei szobát is, ahol producerek, dj-k tartanak előadást. Jó koncertekből sem lesz hiány, fellép többek közt a Junkie Jack Flash, a Roy&Ádám Trió, a Gypo Circus, a Margaret Island és az Eurovíziós Dalfesztiválról napokban hazatérő AWS.

Szolnok-Tiszaligeten 15 helyiség áll a táborozók rendelkezésre, amelyeket a világ legjobb hangszereivel rendeznek be próbateremnek, stúdiónak, kis- és nagyszínpadnak, vagyis mindent ki lehet próbálni, amivel egy profi zenész napjai telnek.

A 25. Gitármánia Zenei és Továbbképző Táborba 2018. július 10-ig lehet jelentkezni a www.instrumentweb.hu oldalon.


 

 

Szólj hozzá!


Ezek nem azért jöttek, hogy ünnepeltessék magukat, hanem, hogy imádják a közönségüket (koncertbeszámoló)

Ezek nem azért jöttek, hogy ünnepeltessék magukat,...

A 30 éves fennállását ünneplő turnéjával érkezett az angol neo-progresszív csapat Budapestre: az ARENA május 19-én, az Analog Music Hallban...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Mégis kinyit Győrben is egy estére Az Őrült Nők Ketrece mulatója

Bár korábban úgy tűnt, hogy az elmúlt évtizedben töretlen sikerrel játszott, de most a közönségtől végleg elbúcsúzó előadás búcsúturnéjából kimarad a győri állomás, mostanra kiderült, hogy a város szívesen fogadja Az Őrült Nők Ketrecét.

Az ország legboldogabb fesztiválján a Guns’N’Roses előzenekara is fellép

A BOLDOGkisfalud Feszt egy családias hangulatú, élhető léptékű kisrendezvény, ahol zene, színház, irodalom és képzőművészet fonódik össze a Tokaj-hegyalja különlegesen szép természeti környezetében. Idén július.03-06-ig fürdőzhetnek – valamint bringázhatnak és kenuzhatnak – ebben az élményben az idelátogatók.

A Wonderful Life – Tom Odell november Budapestre jön

A brit énekes-dalszerző ősszel érkező A Wonderful Life című új albumával egy még őszintébb, sebezhetőbb oldalát mutatja be, amelyet budapesti rajongói is megismerhetnek eddigi legnagyobb önálló magyarországi koncertjén – legutóbb a Barba Negrában lépett fel –, november 16-án a Budapest Arénában.

Óriásit lépett a Bondorodó: ettől az évtől kezdve ingyenes a fesztivál!

Újdonságokkal és a már jól megszokott módon vidám, színes programkínálattal tér vissza Balatonalmádiba a Bondoró Nemzetközi Utcaszínház Fesztivál, amit ez évben már hetedik alkalommal rendeznek meg a szervezők. Az utcás kalapozást nemzetközi mintára bevezető fesztivál ráadásul ez évtől már ingyenesen várja a látogatókat.
Új koncertek