Beszáll a gitármániába az AWS és a Margaret Island is

2018/05/30  ·   Zenei hír   ·  koncert.hu

Magyarország legnagyobb szakmai könnyűzenei találkozója, a Gitármánia és Zenei Továbbképző Tábor kúlius 23-tól 29-ig lesz idén. A szolnoki Tiszaligeten a legjobb zenetanárok oktatnak majd, s több ismert zenekar is koncertet ad, többek közt az AWS és a Margaret Island.

Fotó: Kalocsai Richard

25. alkalommal rendezik meg a Gitármánia és Zenei Továbbképző Tábort, ahol egy hétre összejönnek a 12 évesnél idősebb gitárosok, basszusgitárosok, billentyűsök, dobosok, énekesek és zenekarok, hogy örömzenéljenek és az ország legjobb hangszeres zenészeitől tanuljanak. Idén július 23-29. között a Szolnok-Tiszaliget Turisztikai és Szabadidő Központba mintegy 300 fiatalt várnak, akiknek csaknem 70 művész tart kurzusokat, köztük Lukács Peta és Nagy Ádám gitáros, Szappanos György és Medgyasszay István basszusgitáros, Csányi Zoltán dobos, Szabó Károly billentyűs, Pintácsi Viki és Koszi Janka énektanár vagy Lombos El Marci 5letszobrász.

Az idei tábor egyik különlegessége, hogy a szervezők kialakítanak elektronikus zenei szobát is, ahol producerek, dj-k tartanak előadást. Jó koncertekből sem lesz hiány, fellép többek közt a Junkie Jack Flash, a Roy&Ádám Trió, a Gypo Circus, a Margaret Island és az Eurovíziós Dalfesztiválról napokban hazatérő AWS.

Szolnok-Tiszaligeten 15 helyiség áll a táborozók rendelkezésre, amelyeket a világ legjobb hangszereivel rendeznek be próbateremnek, stúdiónak, kis- és nagyszínpadnak, vagyis mindent ki lehet próbálni, amivel egy profi zenész napjai telnek.

A 25. Gitármánia Zenei és Továbbképző Táborba 2018. július 10-ig lehet jelentkezni a www.instrumentweb.hu oldalon.


 

 

Szólj hozzá!


Híres elveszettnek hitt dalok és albumok: a Beatles-től a HS7-ig

Híres elveszettnek hitt dalok és albumok: a...

A popzene története tele van olyan felvételekkel, amelyekről a rajongók – és néha maguk a zenekarok, előadók is – már lemondtak. Volt,...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Akkora bulit csapott a Metallica Dublinban, hogy Kirk Hammet leesett a színpadról

A budapesti No Repeat Weekend után az ír fővárosban folytatta M72 turnéját a Metallica, és a dublini állomás sem maradt emlékezetes pillanatok nélkül. A hétvége egyik legtöbbet megosztott videóján a gitáros Kirk Hammett látható, amint a pénteki koncerten féligmeddig leesik az Aviva Stadion színpadáról.

Sisi, Barkóczi Noémi, Hien, Lovasi András, Hegyi György és Áron András dalszerzők, szövegírók és producerek jelentkezését várja

Jó kis csapattal indul útjára ismét az Artisjus tavaly nagy sikerrel zárult mentorprogramja. Áron András, Barkóczi Noémi, Hegyi György, Hien, Lovasi András és Sisi a pályájuk elején járó vagy éppen már tapasztalt és további szakmai fejlődésre vágyó dalszerzők, szövegírók és producerek jelentkezését várja.
Új koncertek