A Bélaműhely 2007 óta foglalkozik hangkeltő eszközök építésével, és az eszközökön való hangszeres játékkal. Kísérleteznek zenei játékok fejlesztésével, valamit kutatják az emberek hangokhoz, zenéhez, hangkeltéshez való viszonyát. Ipari hulladékokból, kimustrált használati tárgyakból, hordókból, csövekből készítenek hangkeltő eszközöket Terebessy Tóbiással és a Medence Csoporttal közösen.
Az este 7 órakor kezdődő közösségi zenélést Az ember tragédiája történeti színei közül az Eszkimó szín disztópiájára és közvetlen előzményeire fókuszáló kiállítás ihlette. A mintegy 160 évvel ezelőtt elképzelt jövővel kapcsolatban Madách több olyan problémát és kérdést is tematizált, amely napjainkban is megjelenik a klímaváltozáshoz köthető közbeszédben és tudományos diskurzusokban
A Bélaműhely zenekar tagjai egy-egy részletet választottak ki a műből. A zenei játékon többek között lesz litofon, metalofon, xilofon, keramikofon, ablakcitera és hangburger is, amelyek arra ösztönzik a résztvevőket, hogy merjenek hangot kelteni. Míg a rendes hangszereknél visszatarthat a megszólaltatásuktól a tudás hiánya, ezeknél elég csupán a mozdulat. A nézők mellett a Bélaműhely zenészei és Egger Géza színművész is csatlakozik a produkcióhoz.
A Bélaműhely Tragédia trendsetting című eseménye a PIM MUSE Set programsorozatának a része, amelynek keretében augusztus 8-án a TERIKE from Budapest a Szépvilág - Divat és kultúra a reformkori Pesten című kiállításhoz készült performanszát tekinthetik meg az érdeklődők, míg szeptember 12-én a Slow Village-ből ismert Tink lép fel az állandó Petőfi-kiállításhoz készített produkciójával a PIM kerti színpadán.
Szólj hozzá!