FONÓ
Csütörtökön az Alexander Petrovics Koktél ad "előforradalmi" koncertet, amelynek vendége Okos Viola énekes, dalszerző.
Huszáros mesével várja a 3 évesnél fiatalabb gyerekeket a Dúdolj! Ringass! Táncolj! című családi programon Paár Julcsi énekes, okleveles zeneterapeuta és Csiki Gergely néptáncpedagógus, a Göncöl Néptáncegyüttes vezetője péntek délelőtt; Csernók Klára hegedűn, Könczei Bálint brácsán, Bognár András nagybőgőn muzsikál.
Péntek este megnyílik a Martenica bolgár táncház, majd 21 órától a Berka együttes moldvai és vonós táncháza. A nagyteremben a Komolyzenétől a népzenéig: Magyar zeneszerzők komolyzenei és népzenei munkásságának párhuzama címmel hallgathatják meg az érdeklődők a Fonó új sorozatának következő koncertjét.
Az előadók:
- Csoóri Sándor (hegedű, ének, duda),
- ifjabb Csoóri Sándor (brácsa, ének),
- Őri Kiss Botond (zongora és billentyűs hangszerek),
- Friderikusz Péter (cselló),
- Busai Bori és Berki Kevin (néptánc),
- Zolnai Sára, a sorozat szerkesztője (ének).
A Sarjú Banda havonta egy alkalommal, így szombaton is táncházba várja a tizenéves fiataloknak. Az ifjú muzsikusok művészeti vezetője és mentora Kuczera Barbara. Ezekre az alkalmakra a haladóbb és a kezdő fiatalokat is várják, a bekapcsolódást tánctanárok segítik.
A Sergő Zenekar Március Idusán című koncertszínházi produkciója Petőfi Sándor költészetének világába viszi a közönséget, emléket állítva az 1848-as márciusi forradalom szellemiségének, a költő 200. születésnapjának évfordulóján.
Színpadra lép
- Johan János, a 100 Tagú Cigányzenekar vezető prímása,
- Vadász Károly cimbalomművész, a 100 Tagú Cigányzenekar vezető cimbalmosa, valamint
- Nemes Tibor, az erdélyi származású színész, a Vígszínház és a Szegedi Nemzeti Színház tagja.
A Sergő Zenekar ünnepi koncertje szombaton 20.30-as kezdettel várja az érdeklődőket.
SKANZEN
A Szabadtéri Néprajzi Múzeum hagyományai szerint idén is a Hagyaték Lovas Egyesület huszárai népesítik be a múzeum területét. Az ügyességi játékok és bemutatók során az érdeklődők megismerhetik a huszárok fegyverzetét, egyenruháját és viseletét.
A gyerekek több helyszínen ügyességi- és huszárpróbákon képezhetik magukat, a verbuválás során katonadalokat tanulhatnak. Az Erdély épületegyüttesben megkoszorúzzák az 1848-49-es forradalom és szabadságharc emlékére emelt honvéd emlékművet. A programok között tárlatvezetések, irodalmi beszélgetések, interaktív játékhelyszínek és gyerekeknek szóló események is szerepelnek.
A kézműves foglalkozásokon a látogatók huszárcsákókat, kokárdákat, nemzeti színű karkötőket, pártákat és gyöngyöskitűzőket készíthetnek, a lányok haját pedig reformkori divat szerint fonják be. A kovácsmesterséget ismertető bemutatók, ételkóstolás és a pomázi tűzoltóság fúvós zenekara is színesítik a programot.
A tájékoztatás szerint március 16-án, vasárnap lovas huszárokkal már nem találkozhat a közönség a Skanzenben, de a kézműves porták megidézik a korszak hangulatát. A hétvégén a házak és az időszaki kiállítások is látogathatóak. Mi több: hosszú téli álma után a Skanzen Vonat is újra munkába áll,
március 15., Fonó, Skanzen
Szólj hozzá!