Összeverekedtek a tagok egy koncerten – úgy tűnik, vége a Jane's Addiction-nek

2025/05/19  ·   Zenei hír   ·  koncert.hu

A verekedés még egy szeptemberi koncerten történt, de úgy tűnik, elég sokáig emésztették a történeteket, mert nemrég készült az incidens utáni első interjú, amelyben Dave Navarro azt mondta, hogy a zenekar tagjai soha többé nem játszanak együtt.

Fotó: Jane's Addiction/FB

Tavaly a Jane's Addiction eredeti felállása – Perry Farrell, Dave Navarro, Stephen Perkins és Eric Avery – újra egyesült: 34 év után először adtak ki új közös zenét és turnéra is indultak. A bostoni koncertjükön azonban a rajongók nem csupán a népszerű zenekar reunion turnéjának lehettek szemtanúi: a koncertet hirtelen félbeszakították egy verekedés miatt. Nem a tömegben, hanem a színpadon – és a Los Angeles-i zenekar tagjai között – tört ki verekedés.

Egy ponton, az „Ocean Size” című dal előadása közben Perry Farrell (65) énekes a gitáros, Dave Navarro (57) felé fordult a gitárszólója alatt, és meglökte  zenekari társát. Navarro tovább játszott, de a két férfi szóváltásba keveredett, mire Farrell ismét nekiment. Navarro kinyújtotta a karját Farrell felé, hogy távol tartsa magától, miközben a zenekar többi tagja gyorsan odaszaladt a duóhoz, s mielőtt a helyzet kicsúszott volna az irányítás alól, szétválasztották őket.

Miután Farrellt a színfalak mögé kísérték, a szemtanúk szerint a zenekar többi tagja, köztük Navarro is elbúcsúzott a tömegtől, és elhagyta a színpadot. A Jane's Addiction ezután lemondta a turné hátralévő részét és minden jövőbeli tervét. Egy akkori közleményben a banda a verekedésért és az emiatt törölt koncertekért a frontember „kontrollálhatatlan viselkedését és mentális egészségügyi nehézségeit” okolta – aki egyébként vállalta a felelősséget a történtekért és bocsánatot kért a zenekar tagjaitól és a közönségtől, felesége pedig azt nyilatkozta, hogy mentális szakember segítségét is kérik.

Egy bennfentes elmagyarázta, hogy Perry és Dave között régóta megy a harc.

„A viszálykodás azóta tart, hogy Dave 1985-ben csatlakozott a zenekarhoz” – mondta. „Sokszor kilépett és visszatért, és Perrynek mindig is baja volt ezzel.”

A forrás azt állította, hogy mindkettőjüket mélyen megrázta Taylor Hawkins, a Foo Fighters dobosának 2022-es halála*, de ahelyett, hogy a gyász közelebb hozta volna őket egymáshoz, még nagyobb éket vert közéjük. Egyébként Hawkins volt az, aki a Foo beiktatásán azt mondta, hogy Jane's Addiction-nek is a Hall of Fame-ben van a helye.

A balhé óta a Jane's Addiction mint zenekar státusza a levegőben lógott. Most, a bostoni incidens óta adott első interjújában Navarro kimondta:

„A színpadi incidens az összes kemény munkát és odaadást, a zeneírást és a stúdióban töltött órákat, az utazást, az ország és Európa bejárását és a betegségem leküzdését (long covid – aszerk.) is lenullázta, és tönkretette a zenekar életét. Nincs esély arra, hogy valaha is újra együtt zenéljünk.”

A „Jane's Addiction” név Jane Bainterre, a zenekar egykori lakótársára utal, aki a zenekar múzsája is volt. Bainter heroinfüggősége és barátjával, Sergióval való viharos kapcsolata ihlette a zenekar nevét és a „Jane Says” című dalt.

Úgy tűnik, mind a nevet, mind a dalokat már csak az emlékekben őrizhetik meg a rajongók.

--------------------------------------

* A Foo Fighters jelenlegi dobosával történtekről ebben a cikkben írtunk:

 

Dróton rángatják a Red Hot Chili Pepperst a Love, Death + Robots új részében

 

 

JANE'S ADDICTION

 

 

Szólj hozzá!


Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt Coachella-buliból?

Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt...

FKA twigs legújabb dala, az On Your Mind egy olyan időszak emlékét őrzi, amikor egy adminisztrációs hiba miatt az utolsó pillanatban meghiúsult a...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Több mint beszélő fej: David Byrne Budapesten

David Byrne nem egyszerűen koncertet adott péntek este a Papp László Budapest Sportarénában. A Talking Heads egykori frontembere a Who Is The Sky? turnéval egy olyan előadást hozott Budapestre, amelyben a zene, a koreográfia, a színház és a vizuális művészet szinte elválaszthatatlan egységet alkotott. A csaknem kétórás műsorban a...

Ritka vendégnek számít Budapesten az amerikai post-grunge banda

Június 25-én a Barba Negra Red Stage színpadán lép fel a Breaking Benjamin, amely az elmúlt két évtized egyik legsikeresebb amerikai rockzenekaraként vált ismertté. A koncert különlegessége nemcsak az, hogy a csapat új dalokkal érkezik Budapestre, hanem az is, hogy hosszú európai kihagyás után tér vissza a kontinensre.
Új koncertek