Menopauza

Bejött a klubélet Kiss Llaciéknak – szombaton már a harmadik kör jön

2023/04/03  ·   Ajánló   ·  mmi

A Vagy Sehol Klub közössége/közönsége a Mixát Udvarban jön össze havonta egyszer: Kiss Llaci és barátai ilyenkor összegyűlnek zenélni, beszélgetni, felolvasni – kinek mi lapul a tarsolyában.

Bejött a klubélet Kiss Llaciéknak – szombaton már a harmadik kör jön
  • Kiss Llászló az Európa Kiadó és az URH zenekarok alapítótagja, ex-basszusgitárosa közel harminc éve él Ausztráliában, de mostanában több időt tölt Magyarországon, így belefért, hogy saját zenekart szervezzen.

  • A Kiss Llaci+4 elnevezésű formáció 2020-ban kezdett el játszani a Barabás Béla többszörös díjnyertes zeneszerző, hangmérnök-producer, gitáros (Southern Special, FreshFabrik, Laár András, Vígszínház) közreműködésével zenélő duóra épülve, aztán csatlakozott hozzájuk Kerek Norbert zeneszerző és zongoraművész, majd Libertényi Péter Pierre dobos (Beri Ary és a Pillangók, Máyusi Kalapács), később pedig Vajdovich Árpád, aki Laci szerint az egyik legjobb basszeros a műfajban (Kistehén, Egy Kiss Erzsi Zene, Meszecsinka).

  • Laci és a formáció első albuma, a VAGY SEHOL 2022. április 20-án, lassan egy éve jelent meg, és az A38-tól a Zeneakadémiáig című zenei blog beválogatta 2022 legjobb magyar lemezei közé.

Február 9-én a MIXÁT STAGE-en indult a debütáló albumról elnevezett klub. A tematika egyszerű és nagyszerű: Kiss Llászló és a zenekara zenélnek, a saját számaikat éppúgy előveszik, mint az Európa Kiadó ikonikus dalait, közben felbukkannak a színpadon a vendégek, akik zenélnek, szövegelnek, beszállnak vagy szólóznak – ahogy a helyzet hozza majd.

Amikor először meséltek a tervről, a nyelvemen volt a mondat, hogy azért ne keseredjetek el, ha elsőre nem lesznek olyan sokan, kell neki felfutási idő... Ehhez képest még a csilláron is lógtak a MIXÁT-ban (aka Darshan udvar) már az első alkalommal is, amikor a házigazdák mellett Röhrig Gézát és a Budapest Bár szülőatyját, Farkas Róbertet láthatta-hallhatta a szoros közelségben helyet foglaló közönség, melyben elismert írók, költők, zenészek is felbukkantak – egyfajta népünnepély volt a premier, s a klub ezután sem veszített népszerűségéből, alig lehet beférni.

sodik alkalommal sem akárkik, Bereményi Géza és Másik János voltak a vendégeik, most szombaton pedig Pintér Bélát hívták el a Vagy Sehol Klub aktuális rendezvényére. Pályanehezítés, hogy a húsvéti ünnepelés kellős közepén járunk majd, de ha az első parámból indulok ki, akkor ennek sem lesz sok alapja. Ha valaki azonban mégis kihagyná az áprilist, a következő klubnap dátuma május 13. – még nem árulják el, ki lesz a vendég, de biztos remekül kiegésztik majd egymást.

 

 

Kiss Llaci, Kiss Llaci+4, Vagy Sehol Klub, Mixát Udvar

 

 

Szólj hozzá!


15 év után újra élőben emelkedhetünk fel Mobyval

15 év után újra élőben emelkedhetünk fel Mobyval

Már csak néhány hónap, és újra kinyílik a másik világ kapuja (hagyd kint a valóságot), de az eddigi koncertbejelentések alapján már most jól...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Beth Hart és a Pink Martini idén tuti eljönnek – teljes a VeszprémFest 2026-os programja

Tavaly a VeszprémFest közönsége két várva várt fellépőt is nélkülözni kényszerült: Beth Hart és a Pink Martini egyaránt lemondta koncertjét, komoly kihívás elé állítva a szervezőket. 2026 azonban kárpótol mindenkit: mindkét előadó ott lesz a fesztiválon, csakúgy, mint Juanes és a Kraftwerk.

Brian Hugh Warner, azaz Marilyn Manson kilenc év után visszatér Budapestre

A botrányokra és ikonikus vizuális világra épülő előadó legutóbb 2017-ben adott teltházas koncertet a Budapest Parkban, és akkor még senki sem gondolta, hogy közel egy évtizedig kell várni az újabb találkozásra. Most azonban visszatér: 2026. július 22-én ismét a Park színpadán áll majd.

Czutor Zoltán zenél és beszél – Hujber Feri felolvas és mesél

A „Tízparancsolat – Másképp" című műsor december 11-én, csütörtökön 20:30-tól várja a közönséget az Inga Kultúrkávézóban, ahol Czutor Zoltán és Hujber Feri egy rendhagyó, őszinte és emberközeli programmal lép színpadra.

Hogyan tudnék élni nélküled, avagy ki tud többet a magyar filmzenékről?

A DUE Médiahálózat szervezésében és a Nemzeti Filmintézet támogatásával immáron kilencedik alkalommal indítják el a Nagy Magyar Filmteszt Diákoknak elnevezésű vetélkedőt, amely a 14-20 éves közönséget szeretné szórakoztató módon közelebb vinni a magyar filmekhez, sorozatokhoz és készítőikhez
Új koncertek