Újra miénk a tér! – Akvárium megnyitó

2014/03/31  ·   Általános   ·  Labancz Andrea

Már nagyon vártuk, és végre ez is eljött! Vasárnap ismét birtokba vehettük az Erzsébet teret, és az egyik legkedveltebb fővárosi szórakozóhely, az Akvárium is kitárta kapuit. A megújult és megszépült klub nyitónapján óriási tömeg lepte el a környéket. A napsütéses, tavaszias időnek köszönhetően kicsik és nagyok egyaránt megfordultak az egész napos programsorozaton. Este pedig méltó módon, a Magashegyi Underground szimfonikus koncertjével avattuk fel az Akvárium túlságosan is „friss” illatú termét, mely a NagyHall nevet viseli.

Újra miénk a tér! – Akvárium megnyitó

Kezdjük a tényekkel. Három helyszínen zajlanak majd az események a klub falain belül. A NagyHall 1500 fő befogadására képes, és valószínűleg a legtöbb koncert itt zajlik majd. A KisHall 700 fős, itt a kisebb klubkoncertek, partyk, egyéb rendezvények kapnak helyet. A jellegzetes csillagokkal ellátott Volt Music Bart is újratöltötték. Itt a DJ-pultnak köszönhetően szerdától vasárnapig folyamatos váltásban hallgathatjuk a népszerű lemezlovasok legújabb dalait, és emellett természetesen kortyolgathatjuk a bár széles választékából kiszemelt italokat. Szerencsére, a nagy kedvencről, a teraszról sem kell lemondanunk, a megszokott lépcsőzetes kialakítás változatlan, viszont az Aqua Bistro-ban akár már a reggelinket is elfogyaszthatjuk. A klub minden nap reggel nyolctól várja az arra járókat, és akár másnap hajnal fél hatig is bulizhatunk. A jegypénztár dél és este hét óra között üzemel, de interneten keresztül is vásárolhatunk belépőt a rendezvényekre.

Az esti Magashegyi Underground szimfonikus remix koncert előtt mi is körbenéztünk, teszteltük az új helyeket. Ami első látásra azonnal szembeötlő, hogy már az előtér is jóval tágasabb, mint eddig volt. Az ajtón belépve bal oldalt található a Volt Music Bar, ahol folyamatosan szól a zene, viszont végre itt is van akkora hely, hogy nem kell feltétlenül a másik asztalnál üldögélők magánbeszélgetését hallgatni. A Volt-csillagok maradtak a falon, viszont a berendezés, a színek, a világítás, mind-mind a mai modern generációnak szól. Még mindig a bal oldalon vagyunk: a Volt Music Bar mellett található a sarkalatos pont, a mosdó. A szórakozni vágyók rémálma az órákon át tartó sorban állás már a múlté. Kitörő örömmel tapasztaltam, hogy végre gondoltak a hölgyvendégekre, és a női mosdóban is rengeteg legkisebb helyiség található, ami ráadásul rendezett és tiszta. Továbbá a NagyHall felé igyekezve a lépcsőfordulóban is kialakítottak egy kisebb mosdót, ami tegnap ugyan még félkész állapotban volt, de nem kötekedünk.

Jobb kéz felől a NagyHall lejárata, mögötte a ruhatár, szemben pedig a KisHall, amit sajnos még nem tudtunk közelebbről megnézni. A NagyHall valóban szép tágas, bár kicsit sötét, és tegnap még igencsak érződött a ragasztóval kevert festékszag. Viszont a színpad jóval nagyobb, a hang és a fénytechnika pedig érezhetően javult. Jó hír a szomjas vendégeknek, hogy innivalóért nem kell felcaplatni a földszintre, mivel a NagyHall sarkában is működik egy bárpult. Az esti koncert alkalmával pedig megbizonyosodhattunk arról is, hogy kényelmesen elfér az a bizonyos 1500 ember.

Összességében pozitív mérleggel zártunk. Valóban jót tett a helynek az átalakítás és a frissítés. A programkínálatot nézve pedig biztos vagyok benne, hogy nem ez volt az utolsó látogatásom az épületben.


 

 

Szólj hozzá!


Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt Coachella-buliból?

Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt...

FKA twigs legújabb dala, az On Your Mind egy olyan időszak emlékét őrzi, amikor egy adminisztrációs hiba miatt az utolsó pillanatban meghiúsult a...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Több mint beszélő fej: David Byrne Budapesten

David Byrne nem egyszerűen koncertet adott péntek este a Papp László Budapest Sportarénában. A Talking Heads egykori frontembere a Who Is The Sky? turnéval egy olyan előadást hozott Budapestre, amelyben a zene, a koreográfia, a színház és a vizuális művészet szinte elválaszthatatlan egységet alkotott. A csaknem kétórás műsorban a...

Ritka vendégnek számít Budapesten az amerikai post-grunge banda

Június 25-én a Barba Negra Red Stage színpadán lép fel a Breaking Benjamin, amely az elmúlt két évtized egyik legsikeresebb amerikai rockzenekaraként vált ismertté. A koncert különlegessége nemcsak az, hogy a csapat új dalokkal érkezik Budapestre, hanem az is, hogy hosszú európai kihagyás után tér vissza a kontinensre.
Új koncertek