I Love You Honey Bunny – itt az új klip, májusban élőben a Hajón

2023/02/03  ·   Klippremier   ·  koncert.hu

A prágai, indie-pop-rockot elektronikával fűszerező I Love You Honey Bunny nem ismeretelen a magyar közönség számára. Eddig összesen hat alkalommal játszottak nálunk, koncerteztek az Ivan and the Parazol társaságában az A38-on és az Akváriumban is, de a Szigeten és a V4 Fesztiválon is felléptek. Májusban pedig újra visszatérnek hozzánk,addig is itt az új klipjük.

Fotó: Petra Charvátová
Fotó: Petra Charvátová

A fiatal csapatnak 2018-ban jelent meg az első kiadványa, Cosmic Background Radiation címmel, a második gyereket április 27-re várják, és elég hosszú lesz a neve: We Just Had A Wonderful Time. Az albumot egy világkörüli turné során vették fel Prága és Amszterdam között. Producerei Koen van de Wart (Klangstof) és Steven Graham Ansell (Blood Red Shoes) voltak. Az utolsó simításokat pedig az a Robin Schmidt végezte, aki korábban már olyan előadókkal dolgozott már együtt, mint a Placebo, Ben Howard, James Arthur, a The 1975 vagy a Two Door Cinema Club.

A srácok egy csapásra a leghíresebb, világsztárokat felvonultató cseh fesztiválok (Rock For People, Colours of Ostrava) színpadain találták magukat, sőt, ők melegítették a terepet példáult az alt-J koncertje előtt. Sokszor “az ifjú kelet-európai Arctic Monkeys”-ként hivatkoznak rájuk, ami nem véletlen, hiszen a dallamos, gitárcentrikus, energikus dalaikkal pont olyan bátran kísérleteznek, mint ahogy azt Alex Turnerék teszik. Szövegeikben gyakran feszegetnek a generációjukat foglalkoztató, fontos társadalmi és politikai kérdéseket, és ez a most megjelenő Lose Control című dal esetében sincs másképp.

A dalhoz egy különleges helyszínen, egy ‘70-es évekbeli brutalista épületben forgattak klipet. Az itt található “vörös szoba” szolgált a videó helyszínéül, aminek élénk, kissé talán agresszív hatású színe remekül passzolt képileg a Lose Control világához.

Az I Love You Honey Bunny a tervek szerint az áprilisban érkező albumot május 31-én az A38-on a magyar közönségnek is bemutatja.

I Love You Honey Bunny, Prága, cseh indie, A38

 

 

Szólj hozzá!


De szeretnék egy ilyen ötvenéves zenekarban így lenyomni egy koncertet, ahogyan ők!

De szeretnék egy ilyen ötvenéves zenekarban így...

Iron Maiden: Run For Your Lives – Budapest Aréna, Budapest, 2025. 05. 27. : minden tökéletes volt, ahogy volt. Minden, ami problémá(s)nak tűnt, az...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Mégis kinyit Győrben is egy estére Az Őrült Nők Ketrece mulatója

Bár korábban úgy tűnt, hogy az elmúlt évtizedben töretlen sikerrel játszott, de most a közönségtől végleg elbúcsúzó előadás búcsúturnéjából kimarad a győri állomás, mostanra kiderült, hogy a város szívesen fogadja Az Őrült Nők Ketrecét.

Az ország legboldogabb fesztiválján a Guns’N’Roses előzenekara is fellép

A BOLDOGkisfalud Feszt egy családias hangulatú, élhető léptékű kisrendezvény, ahol zene, színház, irodalom és képzőművészet fonódik össze a Tokaj-hegyalja különlegesen szép természeti környezetében. Idén július.03-06-ig fürdőzhetnek – valamint bringázhatnak és kenuzhatnak – ebben az élményben az idelátogatók.

Mi köt össze három magyar szerzőt és egy amerikai blues zenészt?

Június 10-én, kedden este 7 órától a Manyiban már ismert és új szövegek hangzanak el, zenei blokkokkal kísérve. A szerzők arról is beszélgetnek, hogyan dolgoznak, és mit jelent számukra az irodalom és a zene – akár külön, akár együtt.

Hamarosan ismét Budapesten a zenekar, akik sosem izgulták túl ezt az egész zenei karrier dolgot

Az amerikai hard rock és alternatív metal együttes nevéhez olyan slágerek kötődnek, mint az Everything About You vagy a Cats in the Cradle. A srácok a 2022-es Rad Wings Of Destiny lemez után már új dalokon dolgoznak, és június 17-én a Barba Negrában is fellépnek, a Juhász Marci Band koncertje után.
Új koncertek