Az Öröm a Zene 24 magyarországi és határon túli tehetségkutatójáról jutottak be a legjobbak a hétvégi döntőbe, hogy összemérjék tudásukat, és megküzdjenek az 1 millió forintos fődíjért.
Az együttesek koncertjeit egy hatfős zsűri nézte végig és pontozta:
- Andrásik Remo, az Öröm a Zene igazgatója, gitártanár, zenész,
- Cselőtei László, az NKA Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Kollégiumának vezetője,
- Lombos Márton producer, dalszövegíró, előadó,
- Major Eszter Artisjus-díjas szövegíró,
- Nagy Szabolcs zenei újságíró, PR-szakember és
- Warnusz Zsuzsa zenész, Artisjus-díjas zenepedagógus.
A zsűri döntése értelmében 10 produkció jutott be a Hangfoglaló Program induló zenekari meghallgatására, az első helyen az iszkaszentgyörgyi Boyongó végzett. A héttagú együttes zenéje folk zenei alapokra épül, és számos egyéb zenei stílus elemeivel ötvözik, mint pl. a hiphop, a progresszív pop-rock és a trance. A videóból az is kiderül, hogy kerül a fotóra a liba :)
Kimagasló zenei tehetségükért öt zenész kapott Újfalusi Gábor-díjat, nevezetesen Karsai Dániel, a Cancel dobosa, Meretei Ákos, a moszkvatér basszusgitárosa, Kollarics Anna, a Totoro dalszerző-szövegíró énekesnője, Németh László, a Visonless Humanity dobosa, Pongrácz Benedek, a The Roving Chess Club és a Klisé gitárosa, továbbá a komplett Backdoor People zenekar.
"Egyre tanultabbak, látványosan képzettebbek a mai fiatalok, illetve az is látszik, hogy a digitális korosztályt rengeteg impulzus éri, kinyílt a zenei tudatuk, és egyre több műfajból merítkeznek sikeresen" – mondta Andrásik Remo, aki az Öröm a Zene2023-2024-es évadában több ezer kilométert megtett, hogy jelen legyen az összes megyei megmérettetésen, végighallgatva több mint 200 formáció koncertjét.
Szerinte az Öröm a Zene döntőjében mindannyian hihetetlen tudással zenéltek, és az is látszott, hogy ezen felül mindenki másra összpontosított, legyen az maga a szerzemény, tehát a dal erőssége, vagy a dalszövegek, illetve az előadásmód. Nyilván most azok jutottak a top 10-be, akiknél a fenti szempontok együttes megléte a leginkább kézzelfogható volt.
"A mi hivatásunk nem rövid távú gyorskorcsolya, hanem maratoni futás, és valamikor valamilyen eredménnyel mindenképp járnia kell a befektetett energiáknak. Az Öröm a Zene küldetésének fontos része, hogy olyan célt tűz ki a fiatalok elé. amiért érdemes dolgozni, és ugyan ma még talán csak emiatt vágtak bele ebbe az extra energiabefektetésbe, de hamarosan maguk is ráébrednek arra, hogy tulajdonképpen nélkülünk is képesek a kitűzött céljaikat megvalósítani" – fogalmazott
Az Öröm a Zene folytatódik a következő évaddal, az első döntő november 17-én lesz Pakson.
Öröm a Zene, Boyongó, Hangfoglaló Program, NKA
Szólj hozzá!