Harry Styles a legtöbb ma élő világsztárhoz hasonlóan maga is részt vett a saját figurája kialakításában. Az énekes a Madame Tussauds London melletti műhelyében több órát töltött el a művészekkel, szobrászokkal és technikusokkal, ezt a szakaszt nevezik szaknyelven „sittingnek”, vagyis ülésnek. A sitting során több, mint 200 féle mérést végeztek el a sztáron. A szeplők elhelyezkedésétől a magasságon át a szemek színén keresztül a fülek közötti távolságig mindent alaposan felmértek a szakemberek, hogy a végeredmény a lehető leghitelesebb legyen. Az alkotás folyamatában mintegy húsz ember vett részt, a figura közel fél évig készült. A frizura hajszálait szálanként helyezik el a viaszfejen – az aprólékos munka önmagában több hetet vett igénybe.
A produkció legújabb figuráját egy olyan emberről mintázták, aki egymás után tizenöt alkalommal töltötte meg a Madison Square Gardent, első férfiként szerepelt a Vogue címlapján és rekordokat döntött a világkörüli turnéjával.
Az alig 30 éves fiatalember azzal kezdte a karrierjét, hogy rövid úton kiesett a brit The X Factorból, majd visszatért a versenybe a One Direction tagjaként. A fiúbanda hihetetlen sikereket ért el, ez azonban csak az első lépést jelentette Harry Styles életében.
Az énekes szólókarrierbe kezdett, három Grammy-díjat zsebelt be - köztük egyet a legjobb albumért -, Love on tour című turnéjával pedig hihetetlen tömegeket vonzott. Styles 617 millió dollár bevétel termelt, és bárhova utazott, hisztérikus tömegek fogadták. Jelentős hollywoodi produkciókban színészként is megmutathatta magát.
Harry Styles élethű mása egyébként a budapesti múzeum nyitása óta az első új figura, amely ráadásul marad is a Madame Tussauds Budapest tárlatában.
A sajtóeseményen elhangzott, hogy a múzeum munkatársai szó szerint éjt nappallá téve dolgoztak azon, hogy az érdeklődők minél előbb láthassák Harry Styles viaszfiguráját, a leleplezéshez pedig Lakatos Márk stylistot hívták segítségül, aki betekintést nyújtott a One Direction karrierjébe, Harry Styles szólóénekesi pályafutásába és beszélt a viaszfigura ruhájáról is. Ez azért is érdekes, mert bár Styles karaktere több Madame Tussauds múzeumban megjelenik, a budapesti panoptikumban azonban olyan ruhában láthatjuk, amelyben sehol máshol.
A zenész outfitje a 70-es évek stílusát idézi modern csavarral. Harry Styles régóta együttműködik a Gucci művészeti vezetőjével Alessendro Michele-vel, az általa viselt ruhák és kiegészítők pedig a fiúbandás viseletet emelték provokatív, érett stílusikonná. Harry Styles tette többek között népszerűvé a férfiak körében a rózsaszín ruhákat, az inkluzív ruhadarabokat és a fehér gyöngysort. Néhány outfit közül a viaszbabával fotózkodók is válogathatnak.
Harry Styles zenei tehetsége és a divatra gyakorolt hatása mellett olyan társadalmi kérdésekben is nyíltan foglal állást, mint a rák-tudatosság vagy az LMBTQ-helyzet. Lakatos Márk kiemelte, hogy öröm a budapesti panoptikumban egy ennyire aktuális, népszerű, fontos, ugyanakkor provokatív figurát látni.
Az érdeklődők már láthatják Harry Styles élethű mását a Madame Tussauds panoptikumban, az igazi rajongók pedig szeptember 6-án vehetnek részt a Hello Harry esten a múzeumban, amikor is minden Harry Styles körül forog majd.
Sajnos, a lenti cikkben emlegetett koncert akkor az ismert okok miatt elmaradt, két évvel később pótolta a sztár Budapesten.
Harry Styles vékony jégen táncol
***
Jópár évvel ezelőtt óriási élmény volt meglátogatni a londoni Madame Tussauds múzeumot. Örömmel olvastuk a hírt, amikor bejelentették a budapesti múzeum nyitását, bár akadtak fenntartásaink. A panoptikum azonban egy óriási pozitív csalódás volt, a viszonylag kis terület ellenére sikerült számos érdekes és fontos személyiség viaszfiguráját felvonultatni.
A teljesség igénye nélkül látható többek között Marilyn Monroe, Leonardo DiCaprio, Bruce Willis, II. Erzsébet, majd egy merész fordulattal Szent István, Kossuth Lajos, majd egy még merészebbel Zámbó Jimmy is.
Az állandó figurák mellett kölcsönfigurákkal is találkozhatunk a múzeumban, mint például Michael Jackson, a panoptikum legújabb kincse pedig Harry Styles, aki nem csak vendége, hanem immár állandó tagja a múzeumnak. A kijáratnál kioszkok segítségével mi is tehetünk javaslatot egy következő viaszfigurához. Kíváncsian várjuk a fejleményeket, az azonban biztos, hogy a budapesti Madame Tussauds hozza a nemzetközi színvonalat, aminek igazán örülünk egy ilyen népszerű múzeum esetében.
Harry Styles, Madame Tussauds Budapest
Szólj hozzá!