KOlbászos BUCI-evő szépségversennyel fordul rá a Kobuci az őszre (frissítve)

2024/09/19  ·   Zenei hír   ·  koncert.hu

Ha valaki evett már, az tudja: ezt a kaját lehetetlen szépen elfogyasztani. Most hat ember megmutathatja, hogy nincsenek lehetetlenek, először úgy volt, hogy múlt szombaton lesz a nagy esemény, de áttették október 9-re, amikor nem csak a versenyt, de Péterfy Boriék elmaradt koncertjét is pótolják.

Fotó: Kobuci Kert

Az igazi (nem az, ez gonoszság :D ) az lenne, ha közben énekelni is kellene, hogy_

"Szeretem azt a nőt
Aki melletted 'ettem..."

Persze, a szépségversenyen nem kell énekelni, utána a koncerten viszont nagyon is ajánlott. A nyertes értelemszerűen az lesz, aki a legszebben tudja elfogyasztani a Kobucit*. Mármint a kaját. Minél kevesebb cucc esik le a szendvicsről, annál jobb! (Lennének további ötleteink, hogy pl. az Akváriumban vagy a Kertemben milyen vetélkedőket lehetne meghirdetni... :D )

* „Szeretjük a hamburgert, de nem akartunk egy lenni a sok közül, aki hamburgert árul, így kitaláltuk a kolbászos bucit, abból meg a Kobuci nevet” – mesélt a Forbesnek pár éve Kaszap Gábor, a hely egyik alapítója.

------------------

Komolyra fordítva a szót: mindjárt vége a szabadtéri koncertek szezonjának. Ez azért is súlyos kijelentés – sőt: tény –, mert még csak most kezdődött el... S persze azzal is jár, hogy kedvenc pesti és budai helyeinktől lassan el kell búcsúznunk – de még nem MOST!

Maradjunk a Kobuciban: az óbudai szórakozóhely nem csak a közönség, de a fellépő zenészeknek is kedvenc helye – tanúsíthatjuk, hogy a hangulat sokkal oldottabb, mint egy "nagyszínpados" koncerten, a karnyújtásnyi távolság lent és fent is mást hoz ki az emberekből, olyan, mintha a haverokkal buliznánk. A Kobuciban amúgy mindenki hamar haverja lesz a másiknak, az aftereken pláne. Ezért jók ezek az U1000-es helyszínek, és jó, hogy egyáltalán még vannak efféle helyek. Nem mindenki szereti hatalmas tömegben csinálni :)

Ráadásul ez az évadzárás elég parádés lesz.

Az őszt az Anna and the Barbies nyitja meg október 3-án. A zenekar a tőle megszokott lendületet és egyediséget hozza majd a Kobuci színpadára is. A folytatásban színpadra lép a Bagossy Brothers Company is, ráadásul háromszor is (október 4-5-6). Az erdélyi fiúbanda rendre teltház előtt lép fel minden koncerthelyszínen, sőt tavaly az MVM Dome-ot is megtöltötték. Októberben a Kobucis koncerteken kívül nagyszabású népzenei koncertekre készülnek az Erkel Színházban.

Október 9-én – ahogy azt mát a bevezetőben említettük – a Péterfy Bori & Love Band pótolja a rossz időjárás miatt elmaradt 09.14-i koncertjét.

A 30Y zenekar sem először lép fel Óbudán ebben a szezonban. Olyannyira nem, hogy egy egész Kobuci turnét tartanak „tavaszból nyárba, nyárból az őszbe” címmel. Az áprilisi, májusi, júliusi és augusztusi dátumok után októberben kétszer is fellépnek az óbudai szabadtéri klubban. Az október 12-i koncert már teltházas, a ráadásnapra, október 10-ére még akad néhány jegy.

A Blahalouisiana villámcsapásként érkezik a Kobuciba. A székesfehérvári zenekar mögött mozgalmas év áll. Megjelent Sötét villám című lemezük, amelyet nagy sikerrel mutattak be a Budapest Park szezonnyitójaként. Felléptek többek között az ország legnagyobb fesztiváljain: EFOTT, SZIN, Strand, sőt – bár utolsó pillanatos pótfellépőként – még a Sziget Revolut színpadán is játszottak. Ezen kívül a Kortárs Művészeti Fesztivál keretében Székesfehérvárra is visszatértek egy koncert erejére. A Kobuciba különleges műsorral készül a zenekar, a Sötét Villám dalai mellett ugyanis elővesznek néhány ritkábban játszott dalt a korábbi lemezekről. Hogy melyek ezek, azt a Facebook követőikkel szavaztatták meg, a végső döntés pedig kiderül október 11-én a Kobuciban!

Az óbudai koncerthelyszín október 12-én zárja a kapuit egy inygenes bulival, ahol azt ígérik:

"Felvonultatjuk teljes magyar alterzenei arzenálunkat, kinyitjuk az utolsó pálinkákat, borokat és csapra verjük az utolsó söröshordókat is."

Ha tehát ki szeretnénk élvezni az utolsó szabadtéri koncertlehetőségeket, akkor a Kobuci jó választásnak tűnik, s mellette nem csak a jó zene, de a kézműves sörök és a kiváló ételek is szólnak. Mint például a kolbászos buci, amit, ahogy azt már említettük, lehetetlen szépen enni... :)

 

 

 A Budapest Parkban is búcsúzik a  nyár

 

 

 

Kobuci

 

 

Szólj hozzá!


Nappaliból koncertterem: új kulturális fesztivál költözik Budapest lakásaiba

Nappaliból koncertterem: új kulturális fesztivál...

Szeptember 12-én először rendezik meg Magyarországon a Hova Tova? Lakásfesztivált, amely egy Hollandiában már sikeresen működő koncepció...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

25 év kihagyás után tér vissza Budapestre a Manowar

Több mint két évtized után ismét Budapesten lép fel a heavy metal egyik legismertebb zenekara. A Manowar 2027. január 23-án a Papp László Budapest Sportarénában ad koncertet, ahol teljes egészében eljátssza a Fighting The World albumot, emellett természetesen a legnagyobb klasszikusok sem maradnak ki a programból.

Több mint 160 millió letöltésnál jár a Save Tonight – most élőben hallhatjuk Budapesten

A sláger mögött megszámlálhatatlan rádiós lejátszás és generációkon átívelő ismertség áll. És persze egy előadó, a svéd Eagle-Eye Cherry, aki november 23-án az Akvárium Klubban ad koncertet, ahol a világsláger mellett pályafutásának legfontosabb dalai is felcsendülnek.

Mit jelent Bródy János a hazai könnyűzene számára?

Ma, az idei Sziget Fesztivál -1. napján Bródy János dalai kapják a főszerepet. A Bródy Dalok Napja elnevezésű kb. hatórásra tervezett koncert a magyar beatzene ikonikus alakja – és hazánk egyik legfontosabb dalszövegírója előtt tiszteleg.

A táncházmozgalom túlélte az alapítóit – és ma is új közönséget talál

A Budapest Park ötödik alkalommal rendezi meg a FolkParkot, amelynek középpontjában ezúttal is az élő népzene és a közös tánc áll. A program jó apropó arra is, hogy megnézzük, miként jutott el az 1972-ben indult táncházmozgalom odáig, hogy ma már a legnagyobb könnyűzenei koncerthelyszíneken is természetes helye van.
Új koncertek