Megjelent az első dala a Green Day-frontember új bandájának!

2018/04/09  ·   Zenei hír   ·  Simonyi Éva

A Green Day rajongóknak nem kell aggódniuki: az új zenekar “csak” egy úgynevezett sideproject, vagyis mellékzenekar lesz, és nem helyettesíti a GD-t.

Fotó: nytimes.com

Március végén- április elején kezdte elhinteni az információkat a zenész az Instagram oldalán, így sokan áprilisi tréfának hitték. Azonban április elseje után is folyamatosan jönnek a posztok, vasárnap pedig megjelent az első dal YouTube-on (bár még nem a hivatalos csatornán):

A dal a régebbi GD albumok hangulatát idézi, de szerintem van benne egy kis Jesus of Suburbiás vonal is.

A Green Day jelenleg szabadságra ment a zenei hajtásból, hiszen a 2016-os Revolution Radio című lemezükkel rengeteget turnéztak, így nem csoda, ha most másra koncentrálnának inkább, és már azt is tudni, mi lenne az: a HBO-val karöltve éppen a 2004-es, mára már klasszikus punk alapművé vált American Idiot című lemezük filmadaptációján dolgoznak! A frontember azonban nem kapcsolja lejjebb a fokozatot a zenei pályájáról sem, sőt: új zenéket ír és folyamatosan promózza az új zenekarát, melynek Instagram fiókja egyelőre privát...

BJA egyébként tagja a Pinhead Gunpowder nevű bandának, illetve a Green Day másik 2 sideprojectjének, a The Network-nek és a Foxboro Hottubs-nak is.

 

Hallottad már a Green Day énekesét ötévesen?

 

Billie Joe újévi tanácsát mindenkinek meg kéne fogadnia!

 

Horrorklasszikus ihlette a Green Day új videóját


 

 

Szólj hozzá!


Egy 72 másodperces kozmikus rejtély ihlette a Muse új albumát – sajnos, ide nem hozzák el egyelőre

Egy 72 másodperces kozmikus rejtély ihlette a Muse új...

A The Wow! Signal címmel jelent meg éppen ma (06.26.) a Muse tizedik stúdióalbuma. Matt Bellamy, Chris Wolstenholme és Dominic Howard ezúttal egy...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Megvan, mit énekel Azahriah és a többi előadó a Bródy Dalok Napján

Alakul a Bródy Dalok Napja setlist-je, mely mintegy 800 szerzeményből válogat az Illéstől, a Fonográfon és az István, a királyon át Bródy szólókarrierjének szerzeményeiig. Generációk, stílusok és ikonikus hangok találkoznak egy különleges koncerten augusztus 9-én, a Sziget Mínusz Egyedik napján.

Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a zenekar nagy slágereiről

Az Alphaville történetében az a legviccesebb, hogy a Forever Young több mint negyven éve született, de még ma is ugyanúgy működik filmekben, sorozatokban, TikTok-videók alatt vagy koncerttermekben. A dal szerzője és énekese, Marian Gold pedig továbbra is viszi magával ezt az örökséget: a zenekar 2026. október 30-án az MVM Dome-ban ad...
Új koncertek