Budapest 2019. Mar. 28. (20:00)

Vázsonyi & Dely Duó


Vázsonyi & Dely Duó

 Vázsonyi János és Dely Róbert már 30 éve ismerik egymást még dzessz tanszakos korukból, azonban csak pár éve kezdtek el duóban örömzenélni jazz sztenderdeket, saját stílusukban, bohém felfogásban.

Vázsonyi János 1970-ben született Budapesten, zenész családban. A budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem dzsessz tanszakának szaxofon szakára járt. Első zenekarával, a jazzrockot játszó Egon a falonnal fellépett a Pori Jazz Fesztiválon. Következő együttesével, a Drumsszal három etnodzsessz nagylemezt készített, és évekig játszott a Sziget Nagyszínpadán. A Butterfly Effect zenekarral – már szerzői minőségben is – ugyancsak a népzenét és a dzsesszt ötvözi, klasszikus zenei elemekkel egyetemben.

Zenekaraival majdnem az összes európai országban turnézott, számos lemezen meghívott előadóként működött közre. Színházi előadásokhoz alkalmazott zenéket is komponált, dolgozott többek között Udvaros Dorottyával, Hegedűs D. Gézával és Rudolf Péterrel.

A klasszikus és barokk zenéhez fűződő viszonyát a szüleivel – hegedűs édesapjával és zongoratanárnő édesanyjával – való együttmuzsikálás során mélyítette el. Régóta foglalkoztatja Bach műveinek szaxofonon történő interpretálása. Magánkiadásban már korábban megjelentetett egy ilyen albumot Tribute címmel. A BMC gondozásában 2001 őszén jelent meg Shades of Bach (BMC CD 054) címmel Bach művek szaxofon-átiratait tartalmazó lemeze. Fellépett többek között Dresch Mihállyal, Zoller Attilával Kőszegi Imrével és Gadó Gáborral. Olyan neves írókkal lépett fel mint Esterházy Péter, Závada Pál, Party-Nagy Lajos és Németh Gábor. Filmzenéket és reklámzenéket is készített, ezen kívül megjelent egy könnyűzenei albuma „Dj Ttriton fet. Pollapop” címmel. Lemezei megtalálhatók ezen a weboldalon, négy ezek közül ingyen letölthető. „Mindenhatósági tilalom” című dalát nemrég mutatta be a Petőfi Rádió.

Dely Róbert 15 évesen kezdett gitározni amatőr blues- és rockzenekarokban. 17 éves, amikor a jazz-zene iránt érdeklődni kezd. Eleinte autodidakta módon tanult improvizálni, később Faragó Miklóshoz, egy profi jazzgitároshoz járt magánórákra. 1990-ben a Postás Zeneiskola növendéke lett, ahol Horányi Sándortól jazzgitárt, Pap Józseftől zenekari gyakorlatot tanult. 1991-től a Liszt Ferenc Zenemuvészeti Főiskola Jazz Tanszakának hallgatója, ahol tanárai többek közöt Babos Gyula, László Attila, Horányi Sándor, Gonda János, Gőz László, Borbély Mihály, Friedrich Károly. 1992-ben megalakítja első profi jazz-zenekarát a Delyriumot. Saját szerzeményeit adják elő budapesti klubokban, és vidéki koncerthelyeken. A zenekarnak - amely kvartett illetve trió formációban is létezett - tagja volt: Lutz János - bőgő, Tóth Sándor - szaxofon, Berditz Tamás - dob, később Tiba Sándor - dob, Molnár Péter - bőgő, majd Hárs Viktor - bőgő, Baló István - dob, Winand Gábor - szaxofon. 1995-ben több mint háromszáz gitáros közül ő a svájci Lausanneban rendezett versenyt jazz kategóriájának győztese. 1996-ban diplomázik a főiskolán. 1995-1999 között számos rádiófelvételt készített zenekarával a Magyar Rádió számára, főleg saját kompozicióit rögzitették. 1999-ben megalakította a Roby Dely Groupot, amelynek tagjai Balázs Elemér - dob, Cselik Gábor - zongora, Gyenge Lajos - dob, Hárs Viktor - bőgő, Klenyán Csaba - klarinét, Winand Gábor - szaxofon és a zeneszerző-gitáros Dely Róbert. 1999 végén, 2000 elején a Roby Dely Group elkészítette első lemezét, amelynek a Downtown Stories címet adják (BMC CD 029).

 
  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.

 

Szólj hozzá!


Elviszik magukkal a Kollár-Klemecz Lászlót is? A Carson Coma Európa-turnéra indul

Elviszik magukkal a Kollár-Klemecz Lászlót is? A...

Az őszi, 10 állomásos Európa-turné lesz a zenekar eddigi leghosszabb külföldi koncertkörútja, két hét alatt összesen nyolc országban és tíz...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Először koncertezik Magyarországon a Take That

Európai turnéjuk alkalmával a This Life című, novemberben megjelenő vadiúj albumukat a magyar közönségnek is bemutatják. A jelenleg trió felállásban tevékenykedő együttes – Anglia egyik legnépszerűbb fiúcsapata – több mint harmincéves pályafutása során először jön hozzánk, 2024. július 3-án friss lendülettel veszik be...

Nem az a tipikus sztár, de milliók rajonganak érte – és most Magyarországra jön

Donny Benét, az ausztrál synth-funk zenész kopaszodó fejével, hódító bajuszával és fehér zakójával 2011 óta tartja lázban a világot Prágától Portlandig. Most a budapesti közönség is megismerheti Mr. Experience-t magát és új lemezét, az Infinite Desires-t július 11-én, az Akvárium Klubban.

Szeretnéd meghallgatni a fülemülék koncertjét?

Az idén is megrendezik a Fülemülék éjszakája országos rendezvénysorozatot; április második felétől május végéig országszerte számos helyszínen várják a madarászok az érdeklődőket, hogy egy késő délutáni, kora esti séta keretében hallgassák a fülemülék koncertjét.
Új koncertek