A One Ok Rock (のニューアルバム) 20 éve alakult Tokióban, nevüket az ihlette, hogy rendszeresen hajnal egykor jártak próbálni, mert ekkor olcsóbb volt a próbaterem díja. A gyakorlás azóta bőven kifizetődött: a banda Japán egyik legnépszerűbb zenekarává vált, a kis klubok után sorra töltötték meg a legnagyobb arénákat és stadionokat is, felléptek a Muse előzenekaraként, 2024-es világkörüli turnéjuk során pedig 190 000 rajongónak játszottak, szinte mindenhol telt ház előtt. Turnéztak már a The Smashing Pumpkins-szal és Ed Sheeran-nel is, utóbbival a Renegades című számot közösen írták Rurouni Kenshin: The Final című filmjéhez. Előző nagylemezük, a Luxury Disease producere az a Rob Cavallo volt, aki többek között a Green Day és a My Chemical Romance anyagaiért is felelt.
A Takka (ének), Toru (gitár), Tomoya (dobok) és Ryota (basszusgitár) alapította banda az elmúlt 20 év alatt Japán egyik legmenőbb exportcikkévé vált, több tucat nemzetközi arany- és platinalemezzel és több milliárd lejátszással. Egymást követő öt alkalommal kerültek be a Top 5-be a japán listákon, de volt lemezük, amely rögtön az első helyen debütált.
A most bejelentett turné a zenekar februárban megjelent új albumát, a Detoxot népszerűsíti, amely ide kattintva hallgatható meg. A Detox munkálatainál számos elismert producerrel is együtt dolgoztak, köztük a már emlegetett, többszörös Grammy-díjas Rob Cavallóval, valamint a Grammy-jelölt Dan Lancasterrel és Pete Nappival. Ez a csapat 11. stúdiólemeze, amellyel egyúttal 20. évfordulójukat is ünneplik. A Detox megjelenését a Tropical Therapy-hoz készült klippel jelentették be:
A One Ok Rock 2025 Detox elnevezésű világkörüli turnéja áprilisiban Mexikóban indul a monterrey-i Tecata Pa’l Norte fesztiválon, amely az első dél-amerikai koncertjük lesz 2017 óta. A turné észak-amerikai szakasza májusban kezdődik, ez lesz a csapat eddigi legambiciózusabb turnéja az Egyesült Államokban és Kanadában. Ezután a Linkin Park vendégei lesznek Párizsban, majd hazatérnek Japánba, ahol nemrég jelentették be stadion fellépéseiket. Ősszel pedig az öreg kontinens felé veszik az irányt, így hat év után újra láthatjuk őket Budapesten is egy őrületes turnézáró koncerten, október 30-án, a Budapest Arénában.
A TELJESKÖRŰ JEGYÉRTÉKESÍTÉS MÁRCIUS 21-ÉN 10 ÓRAKOR INDUL.
One Ok Rock, Aréna, Japán
Szólj hozzá!