Sajtból lesz a Budapest Bár

2019/10/11  ·   Fesztivál   ·  Labancz Andrea

Október 19-én második alkalommal kerül megrendezésre a Folyondár utcai Vasas Sportcentrumban a Nemzetek Sajtfesztiválja, ahol a finom falatok mellett színpadra lép Fűzy Gábor bárzongorista, a Peet Project és a Budapest Bár is.

II.Nemzetek sajtfesztiválja

A fesztiválra látogató közönség egy egyszeri belépődíj fejében korlátlanul kóstolhat több, mint 400 sajtot Európa közel 25 országából és az Egyesült Államokból. A sajtimádók mekkája, a gasztronómia szerelmeseinek, és a kíváncsi érdeklődők számára is lehetőséget biztosít, hogy megismerjék és megkóstolják a legfinomabb külföldi és hazai sajtokat, finomodjon, formálódjon ízlésük.

A sajtok mellett helyet kapnak Magyarország kiemelkedő borrégióinak különlegességei is, amelyek nélkülözhetetlenek a finom falatokhoz. Az egész napos kellemes hangulat mellett szakmai előadásokkal, gyermekeknek interaktív játszótérrel és színvonalas koncertekkel készülnek, hogy minden kikapcsolódni vágyó megtalálja a számára legérdekesebb programot.

A gyerekeknek szánt interaktív programok közt megtalálható a Boci legelő-Bébi játszó, a Mezítlábas legelő, ahol a kicsik megtudhatják milyen sokfajta növényt szeretnek a szarvasmarhák, kipróbálhatják a tehénfejést, guríthatnak sajtot versenyzőként, a Tejbárban pedig társasjátékok, logikai játékok, ördöglakatok, sajt labirintus, és
fejtőrök várják az iskoláskorú gyermekeket és vállalkozó kedvű felnőtt látogatókat.

10 órától a méltán népszerű Kicsi Gesztenye Klubbal találkozhatnak a gyerekek, majd később 10 fős csoportokban tanulmányozhatják a sajtkészítés rejtélyeit, illetve
betekintést nyerhetnek az egyes folyamatokba.

A felnőttek egész nap korlátlanul kóstolgathatnak a legkülönfélébb sajtokból, és közben interaktív úton szavazhatnak is, az általuk legkedveltebbnek ítélt termékre.

Mindeközben a magyar sajttermelők számára külön szakmai továbbképzési
programot állítottak össze a fesztivál keretein belül.

Este 18 órától a színpadon zenél a funky és pop alapú, némi jazz-es szabadsággal fűszerezett dalairól elhíresült Peet Project, majd 21:30-tól a magyar rockzene kultikus énekeseivel erősödő Budapest Bár.

További részletek és jegyinformációk ide kattintva: II. Nemzetek sajtfesztiválja

II. Nemzetek sajtfesztiválja, SZEGA, gasztronómia, koncert, 2019, Budapest Bár, Peet Project, Fűzy Gábor

 

 

Szólj hozzá!


Gondolatok az Iron Maiden-frontember könyvéről

Gondolatok az Iron Maiden-frontember könyvéről

Nem azért került a látóterembe Bruce Dickinson önéletrajza*, mert idén is lesz Iron Maiden-koncert, kettő is (május 27-28., Aréna). Hacsak nem a...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Mégis kinyit Győrben is egy estére Az Őrült Nők Ketrece mulatója

Bár korábban úgy tűnt, hogy az elmúlt évtizedben töretlen sikerrel játszott, de most a közönségtől végleg elbúcsúzó előadás búcsúturnéjából kimarad a győri állomás, mostanra kiderült, hogy a város szívesen fogadja Az Őrült Nők Ketrecét.

Az ország legboldogabb fesztiválján a Guns’N’Roses előzenekara is fellép

A BOLDOGkisfalud Feszt egy családias hangulatú, élhető léptékű kisrendezvény, ahol zene, színház, irodalom és képzőművészet fonódik össze a Tokaj-hegyalja különlegesen szép természeti környezetében. Idén július.03-06-ig fürdőzhetnek – valamint bringázhatnak és kenuzhatnak – ebben az élményben az idelátogatók.

A Milkshake Man felrázza az A38 Hajót

Valójában nem ez a neve, hanem Go-Jo. De igazából Marty Zambotto-nak hívják, ausztrál énekes, zeneszerző, producer és hangmérnök. Ő képviseli Ausztráliát a 2025-ös Eurovíziós Dalfesztiválon. Szeptember 19-én először hallhatjuk Budapesten, az A38 Hajón.

Jello Biafra az új ellenállás dalává alakította át a Dead Kennedys ikonikus számát

A punklegenda a Necrot és a The Calaveras Brothers társaságában lépett fel a denveri Marquis Theaterben.
Új koncertek