Kampányolnak a zenészek a koncertezésért. Ugyanitt lakodalmat vállalnak!

2020/05/14  ·   Programtörlés   ·  koncert.hu

A kormányinfón elhangzott, hogy június 1-től minden megyében – kivéve Budapestet – 200 főig rendezhető esküvő és lagzi a megfelelő védőtávolság betartásával.

Esküvőt 200 főig lehet tartani júniustól – a zenészek meg már nagyon zenélnének... Mi következik ebből?

Azt, hogy a zenészek már nagyon zenélnének, nem is kellene mondanunk, de ha valakinek nem lenne egyértelmű, le is írják, sőt: egy komplett kampányt #zenélnénk építenének a szándékra:

Arra kérik a kormányt, hogy a május elején kihirdetett, veszélyhelyzeti korlátozásokat enyhítő intézkedések tekintetében vegye figyelembe alábbi javaslataikat:
 
    • Javasoljuk, hogy zenés rendezvények megtartását augusztus 15-e előtt is fokozatosan engedélyezzék. Tesszük ezt több okból:
      • A járványhelyzet miatt az alacsonyabb létszámú, ezért kisebb kockázattal járó rendezvények visszavezetésének hatását folyamatában tudjuk monitorozni, ellentétben egy hirtelen, nagy tömeget megmozgató nyitással
      • Kisebb rendezvények közben a közönség könnyebben alkalmazkodik a megváltozott szórakozási lehetőségekhez, könnyeben kommunikálhatóak és betartathatóak a szigorú higiénés és járványügyi előírások
      • Már a kisebb rendezvények is nagy gazdasági és lelki enyhülést képesek adni a zeneipar résztvevőinek, akik pillanatnyilag egyáltalán nem tudnak dolgozni
 
  • Javasolt enyhítési fokozatok:
    1. Kis létszámú produkció részvétellel zenei események engedélyezése a már engedélyezetten nyitvatartó vendéglátóhelyeken, strandokon
    2. Koncertek engedélyezése szabadtéri koncerthelyszíneken, a befogadóképesség egyharmadáig, de legfeljebb 500 főig.

Nem tudjuk, hogy a bevezetőben említett enyhítés mennyire lesz gyógyír a problémákra átmenetileg vagy a feloldásig, mindenesetre a zenekarok FB-oldalain elkezdtek feltünedezni a "lakodalmakat vállalunk" posztok... :) (Kínunkban nevetünk.)

Jönnek a posztok és  a kommentek is...

" A Dürer Kert-ben nem lesz valami jó lagzi mostanában nem tudjátok?"

 

kormányinfó, eküvő, lagzi, zenészek, összefogás

 

 

Szólj hozzá!


Pécsi Dal Napja 2026: Kispál-központú dalünnep a Káptalan Kertben

Pécsi Dal Napja 2026: Kispál-központú dalünnep a...

Május 30-án újra a pécsi dalok kerülnek fókuszba: a tavalyi siker után visszatér a Pécsi Dal Napja a Káptalan Kert színpadára, ahol egy este...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

A világ legdrágább gitárja turnéra indul – de senki sem fogja megszólaltatni

2026-tól nemzetközi turnéra indul a világ eddigi legdrágábban eladott hangszere: Kurt Cobain legendás Martin D-18E gitárja, amelyen a Nirvana frontembere az MTV Unplugged ikonikus felvételén játszott. A híres koncertet New Yorkban vették fel 1993-ban, egy évvel később pedig hanghordozón is eljutott a rajongókhoz.

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

11 év után ismét Budapesten folytatódik a Morrissey-sztori

Tizenegy év után ismét Budapesten lép fel Morrissey: a The Smiths egykori frontembere 2026. július 12-én ad koncertet a Barba Negra-ban. Ez lesz a harmadik magyarországi fellépése, és egyben egy ritka alkalom arra, hogy élőben is megszólaljanak azok a dalok, amelyek az elmúlt négy évtized alternatív gitárzenéjének alaprétegévé váltak

Best of Erkel: szezonzáró show-val készül a musicalszínház

Május 2-án szezonzáró esttel készül az Erkel Színház, amely egyszerre tekint vissza a musicalek otthonaként újrapozicionált intézmény első évadára, és ad ízelítőt a következő szezonból.
Új koncertek