10 érdekesség, amit valószínűleg még nem tudtál a Judas Priestről

2018/06/22  ·   Zenei hír   ·  Labancz Andrea

Alig 5 hét, és a heavy metál istenei Budapestre érkeznek 40 éves jubileumi turnéjukkal, és vadonatúj Firepower című albumukkal, így hangolódásképp összeraktunk egy kis gyűjteményt a banda történelméből.

10 érdekesség, amit valószínűleg még nem tudtál a Judas Priestről

Hosszú és rendkívül sikeres pályafutásuk tele van érdekes történetekkel, nézzük most belőle tízet: 

  • A banda neve egy 1967-es Bob Dylan számból származik, The Ballad Of Frankie Lee And Judas Priest. Bruno Stapenhill, az alapító basszusgitáros ötlete volt a név, és a banda többi tagja azonnal elfogadta.

  • Rob Halford elég sok munkát kipróbált, mielőtt a Judas Priest énekese lett, dolgozott pornómoziban, de volt színpadi világosító is. Ez utóbbi tapasztalatát átmentette a zenekar színpadi megjelenésének kialakításába is, és ezért kezdtek el abban az időben még csak kizárólag színházakban használt vizuális effekteket is használni a koncertjeiken.

  • British Steels című albumuk ikonikus, borotvapengés borítóját a lengyel származású Roslaw Szaybo tervezte, és szintén az ő munkája a banda azonnal felismerhető logója is. Bár a zenekar tagjaival baráti kapcsolatot ápol, a világhírű festőművész–fotós–grafikus kifejezetten nem szereti a metál zenét. Azonban a Judas Priest mellett tervezett még lemezborítót többek között Janis Joplin, Roy Orbison, The Clash, Miles Davis, Elton John és Santana számára is.

  • A British Steels albumcím egyébként Glen Tipton gitárostól származik, aki ipari tanuló volt - a British Steels nevű fémmegmunkáló üzemben.

  • A 2001-es Rocksztár című film - Mark Wahlberg és Jennifer Aniston főszereplésével -, annak a Tim Owensnek az igaz története, aki 1996 és 2003 között Rob Halfordot „helyettesítette” a Judas Priest énekesi posztján. A banda dobosa fedezte fel egy Judas Priest tribute zenekarban, gyakorlatilag az egyetlen ember volt, aki képes volt Rob Halford sikolyait is tisztán kitartani.

  • A Judas Priest már a 70-es években forradalmasította rock divatot, híresek voltak hosszú bőrkabátjaikról és provokatív öltözködésükről – amit a 80-as évek glam rock bandái egy az egyben fel is használtak saját imidzsük megalkotásához.

  • Bár a metál isteneiként tisztelik a bandát és rengeteg rockzenekar nevezi meg őket elsődleges inspirációként, mégis több mint 30 évet kellett várniuk, hogy megnyerjék az első Grammy-díjukat 2010-ben. Ráadásul a Dissident Aggressor című dalukért kapták meg a legjobb metál dal díját, ami eredetileg 1977-ben jelent meg, azonban 2009-ben újra kiadták A Touch Of Evil című koncertfelvétellel, és így nyerhetett a nóta 33 évvel a megszületése után.

  • Rob Halford nem csupán saját szóló anyagain énekelt a Judas Priest-en kívül, például kétszer is beugrott énekesnek Black Sabbath koncertre; először 1992-ben énekelt végig 2 bulit Ronnie James Diot helyettesítve, majd 2004-ben Ozzy Osbourne helyett lépett színpadra, amikor a "Sötétség hercege" lebetegedett az amerikai turnén.

  • Bár az énekesnek elég szép gyűjteménye van klasszikus, és meglehetősen értékes autókból, mint Aston Martin, Corvette, egy speciális Mustang, és persze mellette a Harley Davidson motorok, mégis egy teljesen átlagos, 2006-os Cadillac DTS-sel szokott közlekedni. „Megbízható, nem feltűnő, és senki nem akarja ellopni” – kommentálta nemrég ezt a szokását.

  • Mint a legtöbb kultikus előadó, a Judas Priest is bekerült a Simpson család egyik részébe, azonban az alkotók eltévesztették a zenekar stílusát, amin a rajongók annyira felháborodtak, hogy a következő epizódban Bartnak százszor le kellett írnia egy táblára, hogy a „Judas Priest nem death metál”.

Judas Priest, koncert, Aréna, rockzene, metál

 

 

Szólj hozzá!


A Bujtor István Filmfesztivál is elköltözik

A Bujtor István Filmfesztivál is elköltözik

A héten ez már a második költözködős-fesztiválos hírünk, a másik a cikk végén. Másfél évtized után Balatonszemesről Keszthelyre teszi át...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Loreena McKennitt ismét elhozza Budapestre a kelta zene varázslatos világát

A többszörösen díjazott kanadai énekesnő és dalszerző – 2004-ben megkapta a Kanada Rendjét, és 2013-ban Franciaország Nemzeti Művészetek és Levéltárak Lovagja lett – 2024-ben 24 állomásos tavaszi európai turnéja keretén belül Budapestre is ellátogat, március 24-én érkezik az MVM Dome-ba.

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Az Oasis debütáló lemezét hozza el Liam Gallagher a Szigetre

Újabb fellépőket jelentett be a Sziget. A most közzétett majd' 50 előadó között szerepel Liam Gallagher, generációjának egyik legsokszínűbb és legsikeresebb előadója, az idénre új albumot is ígérő Halsey, a 8 Grammy-t birtokló Skrillex, a 21. század egyik legkiemelkedőbb pop’n’soul énekesnője, Janelle Monáe, az idei Brit...

Kalóztól kongáig: öt jó koncert a közelgő Budapest Ritmo fesztiválon

A Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében megvalósuló Budapest Ritmo idén is igazi zene csemegékkel szolgál. A már bemutatott fellépőkön kívül – link a cikk végén – további ajánlatokat teszünk régi/új izgalmas előadók felfedezésére.
Új koncertek