A független előadóművészek részére hirdetett pályázat a “Köszönjük, Magyarország!” címet viseli, a pályáztatást a Petőfi Irodalmi Múzeum, a Petőfi Irodalmi Ügynökség Magyar Könnyűzenei Központja (már ilyen is van, de mi a helyzet a Hangfoglalóval*?) és az A38 Hajó gondozza.
Az felvetődött írásunkban, miért egy irodalmi múzeum dönt a támogatásokról, azt a megfogalmazást pedig végképp talányosnak találtuk, hogy "a pályázatokat nem rászorultsági alapon, hanem feladatvállalás után ítélik a pályázóknak".
Ez utóbbira most megszületett a válasz.
Öt olyan produkciót kell létrehozni, amelyek elsősorban vidéki helyszíneken, kultúrházakban, könyvtárakban, befogadó helyeken a helyi szervezetek meghívására és szervezésében valósulnak meg.
(A zeneszerzők kicsit rosszabbul jártak: nekik a pályázati támogatás fejében a trianoni évfordulóra reflektáló zeneművet kell komponálniuk.)
Nem mostani projekt ez: a pandémiás időszak UTÁNra vonatkozik. (Pontosabban: a veszélyhelyzet visszavonását, a korlátozások feloldását követő 90 nap, ami szükség esetén meghosszabbítható, de legkésőbb 2020. november 30.)
Jelentkezhetnek a könnyűzene bármely stílusában (kivéve: jazz, népzene, komolyzene – ezekre külön program van) tevékenykedő, elsősorban a hivatásos előadóművészet területén dolgozó, 18. életévüket betöltött magyar állampolgárok, akik a meghirdetett veszélyhelyzetben egy produkció tagjaként vagy önálló produkció okán nem rendelkeznek rendszeres jövedelemmel.
Minderre (bruttó) 100 millió forintja van a keretesben szereplő lebonyolítóknak, melyből maximum (bruttó) 300.000 Ft adható személyenként, és maximum (bruttó) 1.500.000 Ft produkciónkként.
* Zenekarok, koncerthelyszínek és technikusok együttműködését szeretné ösztönözni az NKA Hangfoglaló Program Kollégiumának a rendkívüli helyzetre reagáló 60 millió forint keretösszegű pályázata. Ezzel párhuzamosan könnyűzenei oktatási anyagok készítését segítő, 12 millió forintos felhívás is megjelent.
A maximum 20 perces, minimum 4 dalt felvonultató felvételek esetében nem feltétel, hogy új vagy akár korábban be nem mutatott szerzemények hangozzanak el. A profi technikával, szakemberek bevonásával készült koncertfilmek – home videót a kollégium nem fogad el – első bemutatásának joga az együttműködő koncerthelyszíneket illeti majd meg, akik saját honlapjaikon, közösségi felületeiken ezzel nemcsak az adott produkciót, de önmagukat is népszerűsíthetik. Egy-egy produkció maximum 600 ezer forintra pályázhat.
Az NKA honlapján elérhető pályázatok beadási határideje május 29. éjfél. Gyors döntést ígérnek.
Emmi, Petőfi Irodalmi Ügynökség Magyar Könnyűzenei Központ, NKA, Hangfoglaló, porgramtörlések, állami támogatás
Szólj hozzá!