A WMMD harmadik alkalommal osztotta ki a Digitális Zenei Díjakat
Az ezernél is több partnerrel rendelkező terjesztő cég 2021-ben döntött úgy először, hogy egy díjjal jutalmazza a legjobban teljesítő előadóit, és ezt a szokást már harmadjára is megismételték, egyrészt azért, hogy motiválják a lelkesen dolgozó előadókat, másrészt pedig...Kollár-Klemencz László, Harcsa Veronika, Maszkura és mások – ingyenes koncertsorozat a veszprémi romok tövében
Kollár-Klemencz László, Harcsa Veronika, Dresch Mihály, Pátkai Rozina, Maszkura, valamint Nyáry Krisztián és Bősze Ádám is fellép a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program irodalmi Romkoncert-sorozatának 2023-as évadában.Ez lesz a legelső nemzetközi orgonafesztivál Budapesten
Először rendezik meg a Budapesti Nemzetközi Orgonafesztivált a Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templomban, a plébánia alapításának 975. évfordulója alkalmából.Egyetlen estére kinyit a kötöde – egy koncertre összeáll a GM49
Az 1981-ben alakult újhullámos együttes csupán 1986-ig működött, 2009 környékén ugyan felléptek néhányszor GM több mint 49 néven 2024. januárjában pedig ismét koncert lesz, ezúttal a Magyar Zene Házában.Kétezer boltban és a Tour de Hongrie-n is csak magyar zene szól egy napig
Az Él a zene! kezdeményezéshez idén sportesemények is csatlakoztak, így a szegedi kajak-kenu világkupán és a Tour de Hongrie kerékpárversenyen is hazai előadók dalai hangzanak majd el a kijelölt napon. A szervezők célja előtérbe helyezni a magyar szerzőket, előadókat és dalokat. A...Három év után az AWS visszatér a fesztiválok színpadára
A januári bejelentés óta, miszerint az AWS új időszámításba kezd, a fiúk túl vannak egy teltházas vidéki turnén, készítik a bemutatkozó EP-jüket és gőzerővel készülnek a május 26-i Budapest Parkos koncertjükre és a vidéki turnéra.Május 12-én vesznek végső búcsút Török Ádámtól
Május 12-én, pénteken, 13 óra 30 perckor az Óbudai temetőben vesznek végső búcsút Török Ádámtól, a magyar progresszív-blues-rock egyik legfontosabb formációja, a Mini alapítójától, frontemberétől.36 év után visszatér a Frankie Goes to Hollywood, több mint 50 év után kiszáll az Aerosmith
Senki sem mondhatja, hogy eseménytelenül telnek a napjaink, repkednek a nagy hírek. A szintipop királyai 36 év után lépnek fel szülővárosukban, Liverpoolban – egyelőre nincs szó reunionról, csak egyetlen estéről, az Aerosmith pedig búcsúturnéra indul, hogy megünnepelje a rockzenekar...A Tripolje eredetileg alkalmatlan volt az A38 céljaira – 20 évnyi koncert dicséri az elvégzett munkát
Húszéves lett Budapest “Hajója”. Mielőtt rátérünk a jubileum zenei programjaira, a "később születettek" számára mesélünk a történetéről.A magyar szerzők 2022-ben csaknem húszezer új dalt regisztráltak. A pop vagy a rock/metál győzött?
Egy százalékkal a pop nyert: az új dalok többségét a pop (17,2%), a rock/metal (16%) és az elektronikus zene (13,1%) stílusokba sorolták be. A jazz esetében látható hosszú távú növekedés: tízéves távlatban most először haladta meg az összes mű 5 százalékát az ide sorolt...Életműkoncertre készül Csepregi Éva
A Neoton Família Sztárjai énekesnője már a héten belengette a koncert hírét a közösségi médiában, mára már megvan a dátum is: 2024. január 6., Budapest Aréna.Holtverseny ritkán van a Fonogram-díj életében – avagy, úristen, kik az idei nyertesek?
Ritka, de nem példa nélküli a Fonogram-zsűri munkája során a szavazategyenlőség. 2023-ban holtverseny alakult ki a hazai rap/hiphop kategóriában, így Beton.Hofi "PLAYBÁNIA" című albumát, illetve Majka és Molnár Tamás "Azt beszélik a városban" című közös dalát egyaránt szakmai...








































